Німецька жовта

218
Німецька жовта порода Джерело: http://burenka.org
Назва породи Німецька жовта German yellow
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори ПП «Генетика і селекція» СТОВ «Черкасиплемсервіс» ДСП «ГСЦУ» ТОВ ВНФ «Зеленогірське»

Історія

Найважливішими зонами розведення жовтої гірської худоби в Німеччині є райони Нюрнберга, Бамберга, Варцберга, Тріра, Касселя.

Назва “жовта худоба” є збірною для різних типів великої і важкої універсальної худоби суцільної жовтої масті. Родоначальником жовтої худоби є місцева худоба, яка в результаті схрещування з заводськими породами була поліпшена в напрямку більшої живої маси і скоростиглості.

Жовта німецька худоба має такі типи: франконський — в Баварії, ландвейський — в Гессені, гландоннербергський — в Палатінат. Велика частина жовтої породи знаходиться в Північній Франконії. Худоба цієї породи поряд з європейськими породами набула популярності на американському континенті.

Стандарт породи

Тварини цієї породи мають світло-жовту (до жовтої) з червонуватим відтінком масть, довгий, але недостатньо широкий корпус з добре розвиненою мускулатурою і володіє високими продуктивними якостями. Для бугаїв характерний грубий, різко виражений чоловічий тип.

Господарська характеристика

Жовта німецька має високу енергію зростання. Жива маса дорослих бугаїв становить 1000–1300 кг, висота в холці — 145–150 см. У корів ці показники відповідно рівні 650 — 800 кг і 130–135 см. Молочна продуктивність корів, записаних в племінну книгу, складає 3848 кг при жирності 4,15 %; а в підконтрольних стадах — відповідно 3544 кг і 4,08 %.

Вік першого отелення становить в середньому 28 місяців. Важких отелень дуже мало, хоча бички при народженні мають живу масу в середньому близько 42 кг. Бички легко відгодовуються, дають високоякісне м’ясо і відрізняються високим забійним виходом. Бички-кастрати при відгодівлі до 18-місячного віку досягають живої маси 600 — 700 кг.