Придонська

148
Придонська Джерело: www.agroxxi.ru
Назва породи Придонська Pridonska
Тип тварини Кози
Напрямок МРХ
Компанії племрепродуктори

Історія

Складно сказати, коли і де були виведені перші екземпляри породи. Численні джерела стверджують, що порода формувалася кілька століть на півдні Росії. Назва присвоїли за територіальною ознакою, оскільки кози були виявлені експедицією ВНІІОК в 1937р, в Ніжньоволжському краї в районі річки Дон і їі приток.

Існують два припущення про виведення цієї породи. По першому з них придонські кози вийшли в результаті схрещування місцевих грубошерстних кіз з цапами ангорської породи з Туреччини. У другому йдеться про рекс-мутації (кози з кучерявою вовною).

Стандарт породи

Конституція тварин міцна, масивна, щільна, статура правильна, добре сформована. Голова невелика, трохи стисла, самці мають довгу широку борідку. Шия не довга, у цапів рясно обросла, також як і груди зі спиною. Грудна клітка масивна, глибока, досить розвинена. Спина подовжена, пряма, широка. Крижі широкі, кінцівки масивні, прямо поставлені. Забарвлення шерсті переважно сіре, дуже рідко можна зустріти чорне і біле. Шкіра м’яка, еластична, шерстяний покрив на 80 % складається з пуху. Довжина щільної і міцної вовни досягає 6 см. Примітно те, що пухове волосся довше остьового на 3–4см, тому завивається в колечка. Але найдовша і красива шерсть виростає у тварин взимку, щоб захистити від холодів.

Господарська характеристика

Середня вага самок 41–42 кг, самців 65–85 кг, вміст пуху в шерсті 61–92 %, середній показник 80 %. Висота у загривку в самок 60–62 см, самців 64–67см;

Начісування пуха з самок – 600–800 гр, з цапів - 1300–1500 гр., причому з білих особин ці показники дещо більші, ніж з сірих. Вихід чистого волокна 94–98 %, настриг вовни 200–300 гр. Забійний вихід 45–50 %.Середній вихід молока за лактаційний період 135–165 кг.

Молодих кізок зводять з племінними цапами, починаючи з 1,5 років. Порода відрізняється багатоплідністю, так на сотню маток доводиться до 170 голів малюків. Молочність досить хороша, і з кожним окотом збільшується. Після досягнення чотирирічного віку удій молока не збільшується, а стабілізується. Після відлучки козенят кіз продовжують доїти протягом 50 днів. За цей час від однієї самки отримують 20–40 кг молока жирністю 3,3–8,2 % (в середньому 4,6 %). Дитинчата народжуються вагою близько 2 кг, отримуючи материнське молоко, вони досить швидко розвиваються і ростуть. Після досягнення 3–4 місяців козенята важать близько 15 кг, тоді їх поступово привчають до дорослої їжі і починають відлучати від матері. Тушка вгодованої тварини трирічного віку має масу 25–30 кг.