Каліфорнійська

193
Каліфорнійська Джерело: wikipedia.org
Назва породи Каліфорнійська Callipepla californica
Тип тварини Перепели
Напрямок Птахи - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Перепілки родом зі США, вважаються національними птахами штату Каліфорнія. Виведені були близько 1-2 млн. років тому, у період пізнього Пліоцену або раннього Плейстоцену.

Зона розповсюдження виду охоплює західне узбережжя Північної Америки. Крім того, він інтродукований на Гаваї, в Нову Зеландію, Чилі та Аргентину.

Стандарт породи

Тіло птахів коренасте, стиснуте, дзьоб короткий, сильний, злегка загнутий, ноги середньої довжини, крила короткі, широкі, заокруглені, 4-те та 5-те махові пера довші за інші. Хвіст досить короткий і злегка ступінчастий. Посередині голови чубчик із 2-10, але найчастіше 4-6 пер, звужених біля основи і розширених на кінці; пера чуба загнуті вперед і більш розвинені в самця, ніж у самиці. Лоб у каліфорнійської перепілки жовтувато-білий, над ним до потилиці йде вузька чисто-біла смужка, тім'я чорно-коричневе, під ним від чубчика до потилиці тягнеться чорна смужка. Підборіддя, горло і нижня частина щік чорні й обмежені чорною смужкою у вигляді півмісяця. Карк, верхня частина шиї сіро-блакитні, кожне перо з чорним стержнем, смужкою і світлими плямами на кінці. Спина оливково-коричнева, зоб і верхня частина грудей сіро-блакитні, на середині живота лусковидний візерунок із каштаново-бурих пер із чорною облямівкою. Дзьоб чорний, ноги свинцево-сірі.

Молоді птахи схожі на дорослих, однак чорний лускатий малюнок на череві у них відсутній. Пір'я чубчика коротше, без білих вершин.

Господарська характеристика

Птахи живуть переважно на землі, однак сплять на деревах.

Приховані гнізда влаштовують на землі в невеликій ямці, набиваючи її листям і стеблинками. Період гніздування відносно пізній і приходиться на період із червня по вересень. Самиця відкладає від 10 до 17 яєць темно-коричневого кольору з темними плямами. Висиджування триває 22-23 дні. Самець охороняє гніздову ділянку і при наближенні небезпеки попереджає самицю. У випадку її загибелі він сам насиджує яйця і виводить пташенят.

Молоді птахи дуже швидко підростають і досягають розмірів дорослої птиці у віці 77-105 днів.