Китайська розписна

458
Китайська розписна Джерело: taurian.com.ua
Назва породи Китайська розписна
Тип тварини Перепели
Напрямок Птахи - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Китайський розписний перепел розповсюджений на території Китаю, Таїланду, Індії та Шрі-Ланки. У Китаї птах відомий уже давно, його часто там тримали як декоративного. Європа про його існування дізналася тільки в XVII ст.

Стандарт породи

Китайські розписні перепели — це дуже маленькі пташки, вага яких становить від 45 до 70 г, довжина тіла близько 12-14 см, не рахуючи 3,5 см хвоста.

У цього виду чітко виражені відмінності між самцями і самицями. У самців зазвичай яскраве забарвлення: зверху пір’я пофарбоване в різні відтінки коричневого з яскравими білими і чорними поздовжніми цяточками, черевце рудуватого відтінку; щоки, зоб, лобова частина і боки — сіро-блакитного з фіолетовим відтінком кольору. В особин жіночої статі світло-червоні з буруватим відтінком груди, біла шия, зверху пір’я пофарбоване у світло-пісочний колір із коричневими кінчиками, а черевце червоно-коричневе із чорними смужками.

Дзьоб в обох статей чорний, ноги — оранжево-жовті.

Господарська характеристика

Китайські перепели живуть парами і самець бере активну участь у вирощуванні пташенят. Вони в’ють гнізда на луках, збираючи листя і суху траву. Самець охороняє територію та захищає потомство, турбується про самицю, пропонуючи їй їжу, перш ніж починає їсти сам.

За одну яйцекладку самка зносить до 10 яєць, пофарбованих у білий колір із чорними плямами. Процес висиджування триває близько 14 днів.

Пташенята швидко ростуть і вже на третій день свого життя у них утворюється пір’ячко. Через 2 тижні з моменту народження дитинчата китайської перепілки можуть літати. Ще за 2 місяці особини вже здатні розмножуватися.

Особливістю китайської породи є їхня реакція на переляк — вони летять вертикально вгору. Голоси у розписних перепелів тихі та приємні, при розміщенні навіть у невеликому приміщенні не виникає дискомфорту від їхньої присутності.