Горайо (Сомалійський страус)

Горайо (Сомалійський страус)
wikipedia.orgГорайо (Сомалійський страус)

Назва породи

Горайо (Сомалійський страус) (Struthio molybdophanes)

Тип тварини

Страуси

Напрямок

Птахи

Компанії племрепродуктори

Історія

Птах був описаний 1883 року як підвид африканського страуса. У 2014 році було проведено масштабне генетичне дослідження усіх підвидів страусів. Згідно з аналізом мітохондріальної ДНК визначено, що сомалійський страус відділився від африканського приблизно 4,1-3,6 млн. років тому та існував в ізоляції. Тому сомалійського страуса підвищили до рангу виду.

Розповсюджений у Східній Африці — у Сомалі, на південному сході Ефіопії та північному сході Кенії.

Стандарт породи

Велетенський нелітаючий птах з масивними голими ногами та довгою голою шиєю і головою. Самці заввишки 210-275 см та вагою 100-156 кг, самиці заввишки 175-190 см і вагою  90-110 кг. Серед зовнішніх характерних ознак виду — великі очі, довгі вії, виражена ротова щілина, прямий плоский дзьоб, голі вуха. На крилах є шпори. Оперення у самців і самиць відрізняється: забарвлення самиць коричневе, у самців чорне, а шия сіра з блакитним відтінком.

Господарська характеристика

У гнізді буває 10-12 яєць. Інкубація триває від 45 до 55 днів. Висиджують яйця і самиці, і самець, змінюючи один одного. Одночасно з'являються 10-12 пташенят. Пташенята народжуються вагою трохи більше кілограма, але вже через три-чотири місяці важать близько 18-20 кг. Оперення на обличчі й тілі з'являється на другому місяці, а відмінні ознаки виду у вигляді чорного і коричневого пір'я стають помітні лише після першого року життя.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus