Велика сіра

15376
Велика сіра Джерело: poradumo.com.ua
Назва породи Велика сіра
Тип тварини Гуси
Напрямок Птахи - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Велика сіра порода була виведена в Україні у 1930-х роках в НДІ птахівництва. Спочатку протягом трьох років схрещували роменських і тулузьких гусей для отримання вихідного матеріалу нової породи. Далі отримані помісі розводили в собі. Основним завданням ставилося збільшення живої ваги гусака при збереженні вихідних даних роменської породи - високої життєздатності, добре розвинутого інстинкту насиджування у гусок, невибагливості до умов утримання, швидкого набирання ваги, якісного м’яса.

Стандарт породи

Птахи рухомі, міцні, великі. Основне оперення темно-сіре, тільки на грудях і в нижній частині тіла є світлі проміжки. У забарвленні пір’я має чітко проглядатися «луска» на спині.

Голова невелика з коротким і масивним дзьобом оранжевого кольору та світлим кінчиком. Гаманець і шишка відсутні. Шия потужна, середньої довжини. У гуски шия коротша, ніж у гусака. Спина довга, широка. Груди глибокі. Живіт широкий, з двома жировими складками біля ніг. Плесна яскраво-помаранчеві, міцні, здатні витримати вагу гусака.

Вага гусаків від 7 до 9,5 кг, гуски важать 6-6,5 кг.

Господарська характеристика

Характер птиці норовливий. Образливі і злопам’ятні, якщо їм роблять боляче і створюють сильні незручності. Добре захищаються від небезпеки, здатні підняти всю зграю в разі загрози. Ведуть стадний ієрархічної спосіб життя, тому можуть прив’язуватися до господаря як до вожака. Товариські як звуками, так і рухами тіла. У спокійній обстановці миролюбні, легко керовані.

Вихід м’яса при забої – 5-7 кг. Мають високий потенціал до нарощування жирної печінки (350-450 г).

Гуски великої сірої добре сидять на яйцях і проявляють гарні материнські якості. Здатні приносити 30-40 яєць в рік при вазі 160-180 г, життєздатність кладки може досягати 75%. Період насиджування триває близько місяця.

Гусенята швидко набирають вагу. До 9 тижнів досягають 4,5 кг. Статева зрілість у сірих гусей настає в 7-11 місяців. При інтенсивному зростанні іноді відбувається дозрівання в піврічному віці. Плодючість досягає піку у 3-4 роки, потім іде на спад.