Єгипетська

222
Єгипетська Джерело: reins.com.ua
Назва породи Єгипетська Alopochen aegyptiacus
Тип тварини Гуси
Напрямок Птахи - декоративні
Компанії племрепродуктори

Історія

Ареалом первісних єгипетських гусей була Африка. Пізніше птахи були завезені в Європу як декоративні і на початок ХХІ століття існують напівдикі популяції у Великій Британії, Данії, Нідерландах, Бельгії, Франції, Німеччині, Італії. Популяція у Великій Британії почала формуватися у ХVІІ ст., а з 1971 року вид включено до списку орнітофауни країни. Також єгипетських гусей було завезено на інші континенти — вони гніздяться в окремих місцях у США (Техас, Флорида), а також у Новій Зеландії.

Стандарт породи

Птах цікавого забарвлення – ніжно-коричневого, зі світлою головою і характерною коричневою маскою навколо очей, що починається біля основи дзьоба. Самець і самка забарвлені однаково, перші дещо більші. Крила зверху рудувато-червоні або коричневі з м'яким чорним відтінком. Добре виражене «дзеркальце» металево-зеленого кольору. Нижній бік крил білий — він контрастує з чорним і темно-зеленим пір'ям. Груди і черево ясно-гірчичного кольору з легкою хвилею. Хвіст чорний.

Довжина тіла 63-73 см, розмах крил 134—154 см, маса 1,1-4 кг.

Господарська характеристика

Птахи мають спокійний норов. Агресивні тільки в період злучки. Розмножуються протягом усього року в теплому кліматі.

Єгипетські гуси влаштовують свої гнізда в ямах, на старих деревах із порожнинами в стовбурах, заростях чагарників, але завжди поблизу води. Після запліднення самка відкладає 8-9 яєць, з яких через 26-30 днів викльовуються гусенята. Самка починає насиджувати яйця тільки після того, як останнє яйце знесе, тому всі пташенята з'являються на світ одночасно. Якщо гніздо знаходиться на дереві, пташенята стрибають униз і слідують за матір'ю у воду.