Поліська м’ясна

1933
Поліська м’ясна Джерело: agroua.net
Назва породи Поліська м’ясна Polissya meat
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори СФГ «Клен» ТОВ «Племінний завод «Агро-Регіон»

Історія

Породу виведено в Україні, апробовано і затверджено наказом Мінсільгосппроду України 1999 р. У процесі створення використано метод складного відтворного схрещування з використанням вихідних вітчизняних симентальської, сірої української та зарубіжних – шаролезької, кіанської та інгуської порід.

В основу створення нової породи було покладено генетичне поліпшення масиву тварин поліського зонального типу для досягнення високої плодючості, інтенсивного приросту живої маси, добрих м'ясних форм та якості м'яса.

Розводять поліську м’ясну породу в господарствах Житомирської, Сумської та Рівненської областей.

Стандарт породи

Тварини безрогі, світлої масті, довгі, широкотілі, з невеликою головою і короткою шиєю, глибокою грудною кліткою з округлими ребрами, без перехвату за лопатками. Спина і поперек широкі, довгі, прямі з добре розвиненою мускулатурою, крижі рівні, широкі, довгі, добре виповнені мускулатурою, стегна пишні, кінцівки широко поставлені.

Жива маса дорослих бугаїв — 900-1100 кг, корів — 550-600 кг.  

Основні проміри тіла корів, см: висота в холці — 134-138, глибина грудей — 71-74, коса довжина тулуба — 154-160, обхват грудей — 189-199, обхват п’ястка — 20.

Господарська характеристика   

Корови поліської м’ясної породи мають легкі отелення і спокійний норов; непогані акліматизаційні властивості не тільки на Поліссі, а й в інших регіонах України; невибагливі до умов годівлі та утримання; здатні споживати велику кількість грубих та соковитих кормів при найменших витратах концентратів (18-20% у структурі раціонів за поживністю), добре використовувати пасовищні корми.

Також характеризуються гарними господарськими показниками: забійний вихід - 63-65%; витрати кормів на 1 кг приросту — 6-8 к. од., вихід телят на 100 корів — 85-90 голів.