Ландська

419
Ландська порода гусей Джерело: agromega.in.ua
Назва породи Ландська
Тип тварини Гуси
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Гуси ландської породи були виведені на початку ХХ століття спеціально задля якісної і масивної печінки. Схрещування проводили у Франції. За основу брали тулузьких гусей. Вперше на пострадянському просторі порода з’явилася 1975 року.

Стандарт породи

Тіло у птахів міцне, мускулисте. Голова круглої форми, трохи приплющена зверху. Шия коротка, але тонка. Кінцівки короткі, сильні. На череві є пара жирових складок, які провисають до землі. Пір’я має світло-сірий і темно-сірий окрас, нижня частина живота біла. Характерна ознака породи - на крилах лускате забарвлення.

Маса гусака становить 7—7,5 кг, гуски — 6 кг.

Господарська характеристика

Ландських гусей цінують за здатність відрощувати велику печінку - до 800 г, можливість отримання якісного пера до трьох разів на рік, відмінний материнський інстинкт. Гуси відрізняються сміливістю і ретельно охороняють своє стадо.

Розведення цієї породи ускладнене через важкість підтримання запліднювальної здатності гусаків до закінчення несіння яєць.

Несучість гусок у перший рік може досягати 25 яєць із середньою масою 150 г, у другий — 30—35 яєць середньою масою 170 г. Інстинкт насиджування слабкий. Виведення пташенят становить 45-50%. Маленькі гусенята мають погану збереженість – усього половина їх доживає до 2 місяців. У віці 2 місяців молодняк важить 4,5-5 кг.