Уральська біла

Уральська біла
gusi.in.uaУральська біла

Назва породи

Уральська біла ()

Тип тварини

Гуси

Напрямок

Птахи - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Уральські білі гуси були виведені в результаті багаторічної роботи в ППЗ «Благоварський» Росії.

Стандарт породи

Птахи мають однорідне біле забарвлення. Характеризуються компактною статурою, відсутністю шишки на лобі.

Уральські білі гуси відносяться до середнього типу: голова середніх розмірів, дзьоб прямий, очі коричневі, груди опуклі, добре обмускулені, крила середньої довжини, щільно прилягають до тулуба, хвіст невеликий і трохи піднятий, ноги середньої довжини, широко розставлені, забарвлення дзьоба і ніг оранжевого кольору.

У добового молодняка може бути світлий, темний або проміжний жовтий окрас пуху. Приблизно в 73,5% світлий пух указує на самця, а темний - на самку.

Маса гусаків становить 5,5-6 кг, гусок - 5-5,5 кг.

Господарська характеристика

Порода володіє відмінним імунітетом, переносимістю різних погодних і кліматичних умов, стійко передає потомству селективні якості. Уральські білі гуси відрізняються стійкістю до низьких температур, тому часто розводять їх саме в північних регіонах.

Птахи характеризуються високою продуктивністю, хорошими відтворювальними показниками, швидкістю приросту живої маси і невибагливістю в догляді. Дорослі та молоді гуси пристосовані до пасовищного утримання.

У гусей добре розвинений материнський інстинкт. Гуски - хороші квочки, а гусаки завжди захищають і оберігають свій виводок. Несучість - 25-30 яєць. Перші яйця самка дає вагою до 150 г, але з віком вони збільшуються до 160-165 г. Відсоток виведення становить понад 80%. Життєздатність новонароджених пташенят дорівнює 60-75%. Молодняк використовують для створення бройлерних порід.

Уральські білі гуси підходять для відгодівлі на жирну печінку.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus