Порода виведена в умовах птахофабрики міста Адлера 1965 року. Селекційні роботи були розпочаті в 1951 році і затяглися більш ніж на 10 років. За основу взяли 5 порід, що володіють гарною якістю м’яса, швидким ростом і високою несучістю: першотравневу, російську білу, юрлівську голосисту, плімутрок білий, нью-гемпшир.
У курей білосніжне оперення, допускається злегка жовтуватий відлив на шиї, спереду на грудях, на зовнішній стороні крил і під хвостом. Пір’я шиї чорно-біле, чорніє поступово. Зверху чорнота виражена незначно, знизу білої є тільки облямівка. Частина махового пір’я чорна або чорна з білим. Хвостові пір’їни чорні, деякі — з білою облямівкою або такими ж цятками. На світлі відсвічують зеленим.
Гребінь у обох статей листоподібний, стоячий, яскраво-червоний. Очі круглі, глибоко посаджені, жовтувато-коричневі. Роговий дзьоб із жовтим кінцем, короткий і широкий. Лице повністю або частково червоне, шорстке, поросле щетинками. Сережки великі, краплеподібні, яскраво-червоні. Вушні мочки великі, густо оперені білим. Тулуб масивний, широкий і короткий. Груди потужні, добре розвинені. Крила невеликі, щільно прилягають до тіла. Хвіст невеликий, вертикально поставлений, здається довгим через контрастність кольорів. У півнів косиці мають помірний нахил. Ноги жовті або рожево-жовті.
Вага курки становить 2,8-3 кг, півня — від 3,5 до 4 кг.
Великою перевагою адлерських сріблястих курей є те, що їхня несучість падає не на другий рік, як у більшості порід, а на третій-четвертий. Нестися вони починають у 6 місяців. Яйця великі, кремового відтінку, вагою до 60 г, їхня кількість від однієї несучки при цьому може перевищувати 200 на рік. Несучість стабільно висока за температури утримання від 0 до 20 градусів. Інстинкт насиджування в адлерських курей втрачений у процесі селекції. М’ясо ніжне, смачне.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.