Ретінта

64
Ретінта Джерело: agromega.in.ua
Назва породи Ретінта Retina
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода ретінта була виведена шляхом схрещування таких порід, як: андалузька червона, екстремаду червона та андалузька світла, це місцеві породи, що проживають південніше і південніше заходу від Піренейського півострова. Червоно шкірі породи великої рогатої худоби, існували на Піренейському півострові з давніх часів.

Іспанська ретінта є найбільш численною в Південно-Західному регіоні Іспанії — Західній Андалусії та Естремадурі.

Стандарт породи

Порода має червону масть різних відтінків з чорним носом і копитами, білими лірними рогами. Корови міцної статури, середніх розмірів. В середньому висота корови — 136 см, вага — 380 — 590 кг. Бугаї більші — 141 см, та важать від 660 до 1000 кг.

Їх розміри істотно відрізняються в залежності від регіону розведення, причому в прибережних районах переважають світлі кольори тварин. Найбільша порода — тамероне, яка виділена і виведена в Лас-Ломас Фіска в регіоні Кадіс.

Господарська характеристика

Ретінта володіє такими характеристиками як: стійкість до високих кліматичних температур, стійкість до паразитів і хвороб, материнські інстинкти розвинений добре, лактаційний період довготривалий. Також цьому типу притаманне довголіття, високий відсоток народжуваності, легкість отелення та хороші мя’сні якості.