Бресс-гальська

Бресс-гальська
dovidkam.comБресс-гальська

Назва породи

Бресс-гальська ()

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - м’ясо-яєчні

Компанії племрепродуктори

Історія

Бресс-гальські кури були виведені у східній частині Франції, між Швейцарією і Ліоном, у провінції з однойменною назвою Бресс. У 1957 році птахам присвоїли знак якості АОС, у зв’язку з чим тільки особина, вирощена в цьому містечку, може називатися бресс-гальською. Але перші згадки про породу були зафіксовані в літописах 1591 року.

Стандарт породи

Бресс-гальські кури великі, м’ясисті, з потужним корпусом, великими лапами і широкими грудьми. Оперення у них білосніжне. Вони мають яскраво-червоний гребінь і червоні сережки, а родзинкою можна назвати потужні ноги нестандартного синього або сталевого кольору та гладенькою шкірою. Загальна забарвленість курей включає в себе білий, червоний і синій кольори, що символізують триколор Франції. Це найпоширеніший варіант. Рідше зустрічаються бресси однотонного чорного кольору, а іноді можна зустріти синіх і червоних.

Кури досягають ваги 3,5 кг, а півні виростають до 5 кг.

Господарська характеристика

Птахи відрізняються спокійним характером і доброзичливістю. Кури швидко ростуть і рано достигають. Місячні курчата важать близько 600 г і повністю покриті пером, а в 3 місяці — 1,5 кг.

За хороших умов утримання кури приносять 180-240 яєць на рік. Починають нестися рано — із 6 місяців. Кожне яйце важить 60-85 г. Яйця округлої форми, шкаралупа світло-кремового і білого забарвлення. Курчата відмінно виводяться і характеризуються високим рівнем виживання.

Особливість брессів — надзвичайно смачне і ніжне м’ясо, яке особливо популярне в ресторанах. Воно схоже на червоне, має присмак молока, вершкового масла й особливу горіхову нотку, що і робить його ексклюзивним. Жировий прошарок розподілений рівномірно, тому тушка має привабливий вигляд. Шкірка і м’ясо білого кольору, на розрізі колір мармуровий.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus