Кохінхін блакитний

Кохінхін блакитний
profermu.comКохінхін блакитний

Назва породи

Кохінхін блакитний ()

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода курей родом із В'єтнаму (регіон Кохінхіна у дельті Меконга). Вихідна порода — плімутроки. Вперше птахи були завезені в Європу французами у 1843 році, викликавши справжню «кохінхінову лихоманку».

Через відносно низьку плодючість у промисловому птахівництві України, країн СНД і Заходу практично не використовується, проте зберігається для генофонду, а також розводиться любителями як декоративна порода.

Стандарт породи

Кури відрізняються своїм високим зростом, який може досягати 50 см. Голова витончена і маленька — красиве завершення об’ємного округлого тулуба. Все тіло покрите густим і пишним оперенням. За рахунок серповидних пір’їн у самців хвіст схожий на невелику дугу. Шия у курей середньої довжини, рясно покрита пір’ям. Ноги короткі і також покриті густим оперенням.

Кохінхін блакитний користується особливою популярністю через свій незвичайний колір з явно вираженим блакитним відтінком оперення. Крила, шия, голова можуть мати чорне забарвлення. За стандартом допускається білий пух. Дзьоб має жовтий колір. Браком вважається наявність білих відмітин на хвості і жовтуватий відтінок пір'я.

Жива маса курей становить близько 3,5-4 кг, півні важать до 5 кг.

Господарська характеристика

Птахи спокійні, флегматичні, схильні до ожиріння. Кури добре зберігають інстинкт насиджування, піклуються про курчат.

Несучість коливається в кількості 100-110 яєць на рік, забарвлення шкаралупи жовто-буре при середній масі яйця 55-56 г. Несучість підвищується у зимовий період, що вигідно відрізняє породу від північних порід курей.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus