Кучинська ювілейна

1278
Назва породи Кучинська ювілейна
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода названа на честь 25-го ювілею племінного заводу «Кучинський» (Московська область) в 1954 році. Там були виведені кучинські кури — в результаті складного схрещування російської білої, нью-гемпшира, род-айленда, австралорпа, лівенської та білих перламуток. Роботи з удосконалення кучинської породи велися протягом 4 десятиліть. Спочатку кури-несучки були занадто великими, тому не відрізнялися високою несучістю.

Селекціонери звертали насамперед увагу на продуктивні показники породи, життєздатність молодняка, високу стійкість перед інфекційними хворобами, а також хорошу переносимість негоди. Виділяючи ці якості, вчені вклали їх у переважній кількості в стандартну генетику породи курей кучинська ювілейна.

Пізніше, в 1990 році, назва була змінена на кучинських ювілейних.

Стандарт породи

Забарвлення пера кучинських курей — золотисто-коричневе або світло-коричневе. Пух під пір’ям має сірий колір. У півнів допускається наявність червоного відтінку оперення з кількома чорними хвостовими пір’їнами. Чорні вкраплення допускаються на крилах і грудях птиці. Голова середніх розмірів. Мочки вух і гребінь яскраво-червоного кольору. Гребінь має мінімум 5 зубців. Тулуб курей великий, ноги — короткі, м’язи грудей і лап добре розвинені, м’ясисті.

Маса півня може досягати 4,5 кг, а курка важить близько 3 кг.

Господарська характеристика

Великою перевагою породи вважається здатність легко переносити несприятливі кліматичні умови. Несучки гарно переносять суворі зими і при цьому продовжують нестися навіть без обігріву курника. Важливо, щоб у приміщенні не було протягів і вогкості. Кучинські кури рідко хворіють, курчата також відрізняються високою життєздатністю.

Особливістю курей є добре розвинений материнський інстинкт. Вони охоче сідають на яйця і дбайливо ставляться до пташенят. Курчата дуже швидко ростуть і відмінно набирають вагу.

Несучість за рік становить до 250 яєць. Породу можна віднести до скоростиглих, так як кури починають нестися з 6-місячного віку і здатні відкладати яйця в зимовий період. Здатність нестися не втрачається в них і на другому році життя.

Кури кучинської породи швидко ростуть і в 2,5 місяці жива маса півня становить близько 2 кг, а курочки — 1,5 кг. М’ясо соковите й ароматне.