Ла флеш

456
Ла флеш Джерело: webferma.com
Назва породи Ла флеш
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода курей ла флеш — французького походження. У перекладі з французької мови “ла флеш” означає “стріла”. Чому курям присвоїли таку назву — невідомо. Вивели їх у 15 столітті шляхом народної селекції, змішуючи аборигенних, нормандських кревкерських курей із чорними іспанськими.

Кури породи ла флеш і понині живуть у Франції та інших європейських країнах.

Стандарт породи

Зовні кури ла флеш мало чим відрізнялися б від представників інших порід, якби не гребінь незвичайної форми, який нагадує латинську букву «V» або ріжки диявола. Довжина гребеня у півня становить 2-3 см, а в курок 1-2 см.

Тіло у птахів циліндричної форми, довге і широке. Спина довга, нахилена до хвоста. Груди широкі, живіт повний, округлий. Крила щільно прилягають до тіла. Хвіст довгий, серпоподібний. Ноги сильні, довгі, темно-коричневого кольору. Голова середніх розмірів, за гребенем є невеликий чубчик. Борідка велика, яскраво-червоного кольору; вушні мочки білі; очі червоного або червоно-коричневого кольору. Дзьоб добре розвинений, темний. Кури мають менш виразну зовнішність, ніж півні — схожість зберігається тільки в забарвленні.

Породі ла флеш притаманні такі види забарвлення:

  • однотонний синяво-чорний;
  • однотонний чисто білий із дзьобом тілесного кольору;
  • строкатий зозулястий (темніший у півнів і світлий у курок);
  • синій із чорною облямівкою.

Жива вага дорослого півня становить 4-4,5 кг, курки — близько 3 кг. Існують також карликові кури породи ла фреш — півень важить близько 1 кг, а курочка 700-800 г. Усі інші ознаки породи збережені і в карликових птахів.

Господарська характеристика

Відмітні особливості породи ла флеш полягають у тому, що ці птахи вміють літати, мають активний і енергійний характер. Але спокійно вживаються з представниками інших видів птахів.

Кури починають нестися у віці 4-5 місяців і дають 180-190 яєць за рік. Яйця великі, вагою 60-70 г, із білою шкаралупою. Несучість і заплідненість яєць не залежать від клімату і погодних умов, вони зберігаються на попередньому рівні навіть восени і взимку.

У несучок непоганий інстинкт насиджування яєць, їм можна підкладати яйця від інших курей, і вони будуть гріти їх з однаковою турботою. Квочку в гнізді може підмінити і півень.

Птахи досить витривалі та стійкі до хвороб і впливу зовнішніх факторів — ці якості закладені у генах молодняка, тому виживання курчат доходить до 100%.

У птахів ла флеш дуже смачне й ніжне м’ясо.