Ломан брауни були отримані в Німеччині компанією Ломанн Тірцухт. У 1959 році Хайнс Ломанн із міста Куксхафен почав розводити яєчних птахів, уклавши договір з американською фірмою Heisdorf & Nelson. За два роки фахівцям удалося створити перші високопродуктивні стада. 1977 року акціонерне товариство на чолі з Ломанном Тірцухтом організовує своє виробництво яєць і ветеринарну лабораторію. Рівно через 10 років (1987) про курей ломан-браун дізнається весь світ.
Основним завданням селекціонерів було виведення високопродуктивної птиці, яка змогла б утримувати високі показники несучості у будь-яких кліматичних умовах. Вихідними породами стали род-айленд і плімутрок. У селекційній роботі брали участь особи тільки першого покоління, які потім розводились «у собі».
Птахи мають акуратну статуру, вертикально поставлений корпус. Невелику голову вінчає добре розвинений червоний гребінь і яскраві круглі сережки. Оперення щільне, добре розвинений хвіст і невеликі крила, високі ноги.
Характерне забарвлення породи варіюється від рудого до цегляно-червоного і коричневого. Іноді зустрічаються вкраплення білих або чорних пір'їн.
Дорослі півні досягають 3,5 кг живої ваги, самки не більше двох.
Птахи мають поступливий і комунікабельний характер, легко уживаються з представниками інших видів, швидко звикають до нових умов. Порода не схильна до надмірного набору ваги.
Кури починають нестися рано, вони абсолютно невибагливі в утриманні та догляді, мають високий ступінь адаптації та виживання у найскладніших умовах.
Молодняк досягає статевої зрілості у 135 днів. У цей час курочки зносять перше яйце. Від однієї несучки в рік отримують близько 320 яєць. Кури забезпечують високий рівень рентабельності — гарна несучість досягається за найменших, у порівнянні з іншими породами, витрат на утримання. В інкубаційних яєць хороша виводимість пташенят — до 80%. Курчата мають дуже високу життєздатність — виживання становить 98%.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.