Нью-гемпшир

464
Нью-гемпшир Джерело: fermeru.pro
Назва породи Нью-гемпшир
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода виведена в США, в штаті Нью-Гемпшир, в 1930-ті роки шляхом відбору курей породи род-айленд, що володіють підвищеною скоростиглістю та яйценосністю.

Наукові співробітники птахоферми мали на меті отримати стійких до інфекційних захворювань птахів, яких можна утримувати як на вигулі, так і в клітках.

До американського стандарту досконалості порода занесена 1938 року. На територію колишнього Союзу яйця курей нью-гемпшир завезли зі США у 1946 році.

Стандарт породи

Голова курей невеликого розміру з розташованим на ній червоним гребенем. Шия має густе оперення, яке нагадує гриву, особливо у півнів. Грудна клітка добре розвинена, а тулуб має довгасту форму. Кури мають міцну статуру і добре розвинені м'язи лап та крил.

Нью-гемпшир — довгоногі птахи. Хвіст, навпаки, короткий, але має багате оперення, яке переливається різними кольорами. Оперення червоно-коричневого відтінку. У півнів зона попереку і грива золотисті, нерідко переливаються перламутровою зеленню.  

Вага дорослого півня досягає маси 3,5 кг. Курки важать близько 2,5 кг.

Господарська характеристика

Характер у курей нью-гемпшир доброзичливий і миролюбний. Вони цікаві і довірливі, запросто стають ручними. До висиджування схильні не дуже добре. Але якщо це сталося, є турботливими квочками. Можуть підмінити іншу квочку.

Кури гарно несуться в зимовий період. На холод реагують спокійно, але гребінці можуть обмерзати.

У півнів спокійний і галантний характер. Вони не б'ються за курок, а домагаються їхньої уваги мирним шляхом. Піклуються про свою курячу сім'ю, стоять на сторожі, щоб першими виявити небезпеку.

Несучки починають нестися в 6-місячному віці. За перший рік кожна курки зносить близько 200 яєць, маса кожного — 60 г.