Орпінгтон шоколадний

Назва породи

Орпінгтон шоколадний ()

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - м’ясо-яєчні

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода отримала свою назву від однойменного міста Орпінгтон у графстві Кент (Англія). Вона була виведена 1876 року Вільямом Куком, метою якого було отримати породу, що відповідає англійським вимогам — з білою, а не жовтою, як у американських порід, шкірою. Селекція тривала близько 30 років. Перші виведені птахи були чорного кольору.

Курей цієї породи розводять переважно на присадибних ділянках і в дрібних фермерських господарствах.

Стандарт породи

Орпінгтони — це дуже великі, мускулисті птахи з коротким, мізерним, щільно прилеглим оперенням, майже вертикальною поставою, з головою хижого птаха і похмурим поглядом. Недоліки породи: вузький тулуб, високі пласкі груди, висока або кремезна посадка, довгий і гострий хвіст. Вага півнів досягає 4,5-5 кг, курок трохи менше — до 4 кг.

Шоколадні орпінгтони мають блискучий чорно-каштановий зональний колір оперення, пух матовий. Дзьоб і плесна світлі. Очі червоні або темно-коричневі. Нестандарт породи: темні дзьоб і плесна.

Господарська характеристика

До переваг орпінгтонів можна віднести великий вихід м'яса і його відмінну якість, початок несучості в 6 місяців, здатність до висиджування, спокійний темперамент птиці, невибагливість і легку адаптацію.

Несучість курей становить близько 140-160 яєць на рік. Вага яєць — 65-70 г.  Яйця несучок мають жовто-коричневе або кремове забарвлення і досить міцну шкаралупу.

Виводимість молодняка — 93%.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus