Плімутрок

1001
Плімутрок Джерело: fermok.ru
Назва породи Плімутрок Plymouth Rock chicken
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода була виведена У. Вустером в США у 60-ті роки ХІХ століття. Свою назву кури отримали завдяки американському місту Плімут і доданому до нього слову rock – «скала», що характеризувало щільне і міцне додавання птиці. У схрещуванні використовували домініканських і лангшанських курей, браму і кохінхінів.

Наразі порода користується великим попитом у всіх країнах.

Стандарт породи

Тулуб середньої довжини. Спина широка і міцна. Крила середніх габаритів і дуже щільно прилягають до тулуба. Хвіст невеликий за розміром і густо покритий пір’ям, трохи відкинутий назад. Стегна, як і крила, мають густе оперення. Важлива особливість породи - жовті плесна.

Порода плімутрок характеризується наявністю низького гребеня з вираженою листоподібною формою і п’ятьма зубцями у курочок, а у півнів – на один менше. Гребінь, борідка і вушні мочки яскраво-червоні. Ноги жовті і неоперені. Дзьоб невеликої довжини, дуже міцний на вигляд і має характерний яскраво-жовтий, майже лимонний колір. Очі блискучі, оранжево-червоного кольору.

Оперення - від білого до чорного. Зустрічається кілька варіантів забарвлення: сріблясте, чорне, палеве, коричневе, смугасте, блакитне, біле.

Середня вага півнів – 4-5 кг, курей – 2,5-3 кг.

Господарська характеристика

Плімутроки цінні своїм спокійним характером. Вони не агресивні, рідко б’ються між собою, не схильні клювати під час годівлі або збору яєць. Рухи курей поважні і неквапливі. Порода з легкістю може пристосуватися до майже будь-якого клімату і володіє хорошою опірністю багатьом хворобам.

Курчата швидко ростуть, хоч і повільно оперяються (лише на 5-6 тиждень), зате дозрівання відбувається значно швидше, ніж у більшості інших порід. Виводимість курчат становить 75-80%.

Досягнувши півроку, кури здатні нестися. У курок добре розвинений інстинкт насиджування, особливо у білих.

Несучість – 170-190 штук яєць протягом року масою 55-60 г. Колір шкаралупи – світло-коричневий.