Порода з’явилася в Полтавській області, де була отримана у результаті схрещування місцевих курей із представниками порід орпінгтон, нью-гемпшир та віандот у середині XIX століття. Вперше полтавські глинясті кури були представлені громадськості ще 1895 року на виставці сільського господарства в Полтаві. З 1951 року в Україні проводилась робота, метою якої було вдосконалення породи, що спеціалізується на яєчній продуктивності.
У 2007 році наказом Міністерства аграрної політики полтавська глиняста порода курей була офіційно зареєстрована як м’ясо-яєчна порода.
Голова у полтавських глинястих курей середнього розміру. Вона вінчається гребенем, що нагадує троянду, однак іноді зустрічаються екземпляри з листоподібними гребенями. Колір вушних мочок і сережок червоний у білу цятку, а очі — жовто-червоні. Розмір дзьоба, що має жовтий колір, невеликий. Груди у представників породи округлі і міцні, а спина довга і широка. Прилягання крил до тіла дуже щільне. Між розвиненим хвостом і тулубом утворюється тупий кут. Ноги зі злегка випираючими гомілками, середньої довжини і забарвлені в жовтий колір, розставлені досить широко. Пір’я у курей і півнів пофарбоване у світло- або темно-коричневий колір. На кінчиках махових пір’їн, як і на кермових, присутній чорний колір. Шия має світліше забарвлення. Іноді можна зустріти курей, що мають чорне забарвлення.
Дорослі кури мають вагу від 2,2 до 2,5 кг, тоді як півні можуть важити від 3 до 3,5 кг.
Полтавська глиняста порода — це невибагливі кури зі спокійним рівним характером і відмінною здатністю пристосовуватися до будь-яких умов утримання.
Показники несучості в середньому коливаються від 180 до 200 яєць. Кожне важить близько 56 г, його шкаралупа пофарбована в кремовий колір. 1982 року вчені визначили, що яйця, які несуть полтавські глинясті кури, відрізняються дуже гарною якістю білка і товстою шкаралупою. Показник виводимості курчат коливається від 80 до 83%. Для добових курчат характерне світло-коричневе забарвлення пуху. Рівень збереження дорослих курей становить 90%, молодняка — 97%.
Відсоток виходу м’яса у породи становить 52%, а на частку кісток доводиться 10,7%. М’ясо має приємний смак і підвищену соковитість завдяки тонким жировим прошаркам.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.