Род-айленд червоний

1609
Род-айленд червоний Джерело: fermers.ru
Назва породи Род-айленд червоний
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Род-айленди були виведені понад 150 років тому американськими селекціонерами. Батьківщиною перших представників породи є два штати: Род-Айленд і Массачусетс. Селекція була спрямована на підвищення яйценосності місцевих курей. Для цього їх розбавляли з екзотичними півнями різних порід та окрасів — малайськими, червоно-бурими, шанхайськими палевими, легорнами бурого кольору. У створенні породи як додатковий матеріал залучали віандотів і корнішів.

На території колишнього Союзу перші кури породи род-айленд з'явилися у 20-х роках XIX ст.

Стандарт породи

Для породи характерна прямокутна форма тіла. Тулуб довгий і широкий, поставлений горизонтально. Груди добре сформовані, випуклі. Середню за величиною голову увінчує листовидний гребінь. Розміри невеликі, положення - прямостояче. Очі в тон основного окрасу. Сережки і мочки червоні, округлі. Дзьоб від рогового до темного кольору, зігнутий, сильний. Шия і ноги курей середнього розміру, міцні. Оперення щільно прилягає, червоно-коричневого кольору. Обов’язково глянцеве. На хвостах у род-айлендів повинні бути чорні пір’їни з переливом зеленого кольору.

Жива маса дорослого півня становить 3,5-4 кг, курки трохи менше — до 3,2 кг.

Господарська характеристика

Починаючи із 6-місячного віку, курка починає нестися. За рік продуктивність однієї особини становить до 180 яєць зі світло-коричневою шкаралупою. Маса одного досягає 63 г.

У курок не зберігся безумовний інстинкт насиджування. Він проявляється лише у 50% особин. Хоча як квочки кури род-айленда дуже хороші. Виведення і запліднення яєць становить до 75%.

Курчата род-айленд володіють високими показниками виживання. Збереженість молодняка знаходиться на рівні 95%. Уже в добовому віці курчата виявляють статевий диморфізм завдяки наявності гена золотистості. За характерною плямою на верхівці голови можна сформувати стадо з потенційних несучок. У півників такої мітки нема. Це дозволяє у короткі терміни відгодувати курчат цілеспрямовано на м'ясо.