Родоніт

248
Родоніт Джерело: profermu.com
Назва породи Родоніт
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

На свердловській птахофабриці Росії проводили експерименти зі схрещування найбільш продуктивних курей. Метою вчених було вивести високопродуктивну яйценосну породу, яка б добре пристосувалась до суворих умов.

Експеримент почався 2002 року і закінчився успіхом у 2008-му. Результатом стала порода родоніт. Основою материнської лінії стала німецька порода ломан браун. Для батьківської лінії був використаний червоний род-айленд.

Стандарт породи

Голова у птахів невелика. Дзьоб жовтий зі смугою посередині. Гребінь листоподібний, великий, червоного кольору. Сережки теж червоні і гарно розвинені. Оперення щільне, прилягає до тулуба. Колір пір’я світло-коричневий. На хвості та крилах пера мають сіруватий відтінок. Структура скелета компактна і з легким кістяком.

Примітно, що вже через день після того, як курчата вилупилися, можна відрізнити самця від самочки. Пух у пташенят чоловічої статі жовтий із чорною плямою на голові, а в курчат жіночої статі — коричневе пір’ячко, світліше на спинці. Навколо очей курочки мають темну область навколо очей, а півні світлу.

Жива вага курки Родоніт становить приблизно 2 кг, а півня — не більше 3-х кг.

Господарська характеристика

Родоніти невибагливі і дуже рухливі. Порода вийшла унікальною, адже кури здатні зберігати свою несучість навіть у зимовий період при утриманні в неопалюваних приміщеннях. Починають нестися в 4-місячному віці. Несучість становить приблизно 300 яєць на рік. Найбільш продуктивний період — перші 80 тижнів життя. Колір яєць темно-коричневий. Вага одного яйця становить близько 60 г.

У породи є один недолік — властивість нести багато яєць не передається потомству.