Супер харко

Супер харко
agronomu.comСупер харко

Назва породи

Супер харко (Super Harco)

Тип тварини

Кури

Напрямок

Птахи - м’ясо-яєчні

Компанії племрепродуктори

Історія

Гібридна порода курей виведена угорською компанією Babolna TETRA Kft (АТ Баблона ТЕТРА) як м'ясо-яєчна. У процесі селекції були задіяні місцеві угорські кури-несучки і кращі представники м'ясних птахів породи тетра.

Стандарт породи

Супер харко володіють потужним, довгастим тілом прямокутної форми з рельєфними, сильними м'язами, круглими стегнами, випуклими грудьми, округлим животом і середніми за розміром крилами, щільно прилеглими до тулуба. Голова у птахів середнього розміру, на ній розташований невеликий, трохи закруглений дзьоб сірого забарвлення, маленькі сірі вушні мочки, рожеві круглі сережки. На голові — гребінь рожевого відтінку у вигляді листка. Хвіст густий, прямостоячий. У півнів з хвоста ростуть великі довгі косиці. Птах відрізняється міцними, широко розставленими кінцівками. Забарвлення курей чорне із зеленуватим відливом. На грудях, шиї та гриві є золотисті вкраплення.

Середня вага півня становить 4,5 кг, курки - 3,8 кг.

Господарська характеристика

Порода поєднала найкращі властивості:

стресостійкість — кури не реагують зниженням ваги або продуктивністю на стресові ситуації;
мають мирний, доброзичливий характер -— птахи не проявляють агресії ні до людини, ні до інших видів птиці, не вступають у бійки;
адаптація — супер харко відмінно адаптуються до різних умов утримання.
Відкладати яйця кури починають у віці  4-4,5 місяців, середня вага яйця становить 60-62 г. Від однієї несучки можна отримати близько 210-230 яєць коричневого кольору.

У курей супер харко гарно розвинений інстинкт квочки. Вони здатні самостійно висиджувати потомство, а потім його виховувати. Відсоток збереження молодняка дуже високий і становить 95%.

Представники породи відрізняються швидким ростом, високими показниками продуктивності в перший рік життя і відмінними смаковими якостями м'яса.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus