Шейвер

387
Шейвер Джерело: agrostory.com
Назва породи Шейвер
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода шейвер — одна з наймолодших, тому що виведена в кінці ХХ століття. Її отримали в голландській фірмі Hendrix Genetics Company в результаті гібридизації. Невеликі кури були виведені для щоденного отримання невеликих яєць гарної якості.

Стандарт породи

Існує три різновиди породи шейвер: white (білий), black (чорний), brown (коричневий), які відрізняються між собою кольором оперення.

Кури невеликого розміру. Яскраво-червоний гребінець у курей має форму листка, нахилений убік і звисає, а у півнів — прямий і стоїть на голові рівно. Шия коротка, вигнута; дзьоб міцний, довгий, жовтого кольору; сережки заокруглені і мають насичений червоний колір. Очі у курей виразні, з колоритною оранжевого кольору райдужкою, яка з віком птиці поступово тьмяніє.

Постава у курей горда, що помітно завдяки опуклим і широким грудям. Мускулатура грудних м'язів розвинена добре, тому птахи міцні, сильні, витривалі. Ноги голі, середньої довжини, без оперення.

Середня вага курей незалежно від колірної приналежності знаходиться в межах 2 кг.

Господарська характеристика

Характер у шейверів спокійний, доброзичливий. Вони мають унікальну здатність швидко адаптуватися в будь-якому середовищі. При цьому птахи досить жваві, рухливі, живі. Перевагою породи також є її міцний імунітет і висока стійкість до різних захворювань, оскільки вона добре протистоїть лейкозу, хворобі Марека і ретикулоендотеліозу.

Кури шейвер — скоростигла порода, тому вже за 5 місяців з дня народження починають нести яйця. Блек та уайт несуть білі яйця, а браун - коричневі. Незалежно від забарвлення несучки дають 200-220 яєць щорічно. Яйця мають гладеньку поверхню, гарну міцність (при достатньому вмісті кальцію в раціоні) і цілком товарний розмір, оскільки їхня вага досягає 60 г. У яйцях шейверів міститься велика кількість сухих речовин і жирних кислот Омега-3 і Омега-6, що позитивно позначається на їхньому смаку і поживності.

Голландські несучки не втратили інстинкту насиджування.

Кури дуже витривалі, з пташенят виживає 96-98% при правильному догляді. З молодняка виживає 80-82% дорослих особин. Середня тривалість життя курей знаходиться в межах 3-4 років.