Дзеркальна

368
Дзеркальна порода качок Джерело: nashzeleniymir.ru
Назва породи Дзеркальна
Тип тварини Качка
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Дзеркальну породу качок вивели на пташиному заводі Кучинського при схрещуванні місцевих качок з пекінською та хакі-кемпбел. Вивели породу в п’ятдесятих роках XX ст. з метою отримання високої життєздатності та хороших м’ясних якостей.

Стандарт породи

Свою назву качки отримали за темно-синє дзеркальне оперення на крилах. Основне забарвлення  селезня темно коричневе. Шия та голова у нього мають чорно-коричневий колір із зеленим відливом та білою облямівкою. Жовтувато-зелений дзьоб із чорним закінченням.

На відміну від селезнів у качок більш світлий колір оперення. Часто вони бувають практично білого забарвлення. Шия та голова забарвленні в жовтий, майже білі крила із синім блискучим відливом. Дзьоб світло-коричневого кольору чи сизий.

Лапи середньої довжини помаранчевого кольору. Тулуб валекоподібної форми, достатньо широкий і довгий. Голова більш овальна, шия не є довгою, трохи вигнута. Широка спина, перед трохи піднесений. Груди округлі і трохи видаються вперед. Крила прилягають до тіла, хвіст короткий та вузький.

Порода належить до середньо-важкого типу. Маса селезнів 3-3,5 кілограм, качок 2,8-3 кілограм. Качки несуть приблизно 115-130 яєць в рік, іноді буває і до 200.

Господарська характеристика

Дзеркальні качки хороші квочки, добре висиджують та  піклуються про каченят. Їм характерна хороша яйценосність та високі показники виживання каченят, швидке дозрівання молодняку. В два місяці качки важать до 2 кілограм.  Нестись починають в 5 місяців. Яйце важить в середньому 80 грам. М’ясо смачне, нежирне та м’яке.

Залежно від цілі вирощування потрібно підібрати раціон. В літній час раціон повинен наполовину складатись із різноманітних трав. Найкращим способом для вирощування дзеркальних качок буде використання вільного випасу. Загалом качки рухливі, невибагливі і міцні.

Хоч породу відзначають, як витривалу, потрібно стежити, щоб взимку температура у пташнику не була нижче 0 °С.