Уельська чорна

335
Уельська чорна порода Джерело: wikipedia.org
Назва породи Уельська чорна Welsh black
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Уельської чорна порода розводиться в багатьох районах Північного і Південного Уельсу. Це одна з найбільш древніх порід Англії. Точне походження її невідомо. Корови розводились протягом багатьох сотень років на гірських схилах, в суворих умовах, ця худоба набула велику витривалість, здатність давати на бідних пасовищах порівняно високі надої – 2300–3000 кг, а в нормальних умовах до 4500 кг при 4 % і більше жиру в молоці.

Хоча уельська чорна порода має давнє походження, довгий час ніхто не займався її поліпшенням. Лише в 1874 році було організовано Товариство з розведення уельської чорної худоби, і в тому ж році вийшов перший том племінної книги. У зв’язку із зазначеною різницею в типі худоби з 1883 по 1904 рік видавалися дві самостійні племінні книги. Після 1904 року став виходити єдина племінна книга, так як був взятий курс на змішання типів, що благотворно вплинуло на поліпшення породи, про що свідчить великий успіх на виставках останніх років тих господарств, які встигли здійснити це схрещування.

Стандарт породи

Молодняк славиться здатністю до швидкої відгодівлі, дає мармурове м’ясо високої якості. М’ясо тварин уельської чорної породи за якістю не поступається м’ясу кращих м’ясних порід Англії.


Господарська характеристика

Корова дає за 3-ю лактацію не менше 3600 кг молока при 4,2 % жиру Середньорічні надої – 4500 кг молока, без зменшення відсотка жиру в ньому.

Одним з достоїнств Уельських корів є здатність давати рівномірні надої протягом лактації і зберігати при цьому нормальну вгодованість.

Худоба цієї породи дуже довговічна: корови можуть давати високі надої до 15–20 років. Вважається, що найбільшої продуктивності корови досягають до 10–14 років. Завдяки своїй довговічності, стійкості до захворювань і здатності добре переробляти грубий корм в молоко і м’ясо уельська порода вважається англійцями однією з найбільш економічно вигідних порід великої рогатої худоби.