Реклама
10 грантів для фермерів — підбірка програм фінансування

10 грантів для фермерів — підбірка програм фінансування

4 листопада 2024 568 0

Розвиток агробізнесу часто потребує додаткових фінансових ресурсів. Гранти можуть стати важливим інструментом для реалізації нових проєктів, оновлення техніки чи впровадження інновацій. У цій добірці зібрано актуальні можливості для українських аграріїв, які прагнуть розвивати бізнес за допомогою грантових програм фінансування. Добірка актуальна, станом на початок листопада 2024 року.


Кошти на створення переробного підприємства

Приймання заявок: до 20 листопада 2024 р.

Що можна отримати: до 40 млн грн на купівлю обладнання, створення переробних потужностей, вихід на міжнародні ринки.

Хто може взяти участь: власники мікробізнесу, малих та середніх підприємств, які мають потенціал до збільшення виробництва. Заявники повинні мати не менше 5 років досвіду господарської діяльності та принаймні 2 роки досвіду в секторі переробки сільськогосподарських культур.

Умови: програма розвитку переробки сільськогосподарської продукції спрямована на підтримку відновлення та розвиток переробних потужностей українських аграрних підприємств. Заявник повинен бути готовим співінвестувати у цю діяльність не менше 50% від загального бюджету проєкту. В межах даної ініціативи особливу увагу буде приділено відновленню та посиленню переробних потужностей з метою виробництва продукції з доданою вартістю.

Організатор: USAID АГРО

Деталі за посиланням


Програма грантів для органічних виробників

Приймання заявок: до 10 листопада 2024 р.

Що можна отримати: до 230 тис. грн

Хто може взяти участь: українські сертифіковані оператори органічного ринку. Перевага надаватиметься: ФОП – жінкам, юридичним особам, власницями (співвласницями) або керівницями яких є жінки; малим та середнім підприємствам (МСП), які представили органічні харчові продукти з вищою доданою вартістю. Компанія повинна мати чинний сертифікат, що підтверджує відповідність продукції з органічним статусом згідно з українським органічним законодавством України. Результати конкурсу будуть оголошені не пізніше 10 грудня 2024 року. Діяльність, запропонована в заявках, може бути реалізована протягом періоду, що не перевищує 10 місяців, починаючи з січня 2025 року. 

Організатор: Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія) 

Деталі за посиланням


Грант для сільських жінок-фермерок

Приймання заявок: до 8 листопада 2024 р.

Що можна отримати: 200 000 грн. 

Хто може взяти участь: жінки віком від 18 років, долучені до аграрного виробництва, або  власниці чи співвласниці с/г підприємства, які працюють не менше ніж рік; проживання в населеному пункті до 10 000 осіб або робота на підприємстві, яке зареєстроване в такому населеному пункті. 

Умови: Ціль використання коштів – локальна переробка агропродукції та виробництво готових харчових продуктів, що сприятиме сталому розвитку та забезпеченню продовольчих потреб територіальних громад. Участь у Програмі є безкоштовною, але її мета – дати знання та ідеї саме тим, хто прагне розвитку та вдосконалення. До 8 листопада учасники заповнюють заявку, де проходять відбір на навчання. Учасниці, які успішно завершили навчання у програмі, отримають можливість взяти участь у конкурсі та позмагатися за гранти від компанії Corteva Agriscience для розвитку власного бізнесу та соціальної підтримки громад.

Організатор: Corteva Agriscience

Деталі за посиланням


Кошти для малих виробників харчових продуктів

Приймання заявок: до 26 листопада 2024 р. 

Що можна отримати: до 250 000 євро

Хто може взяти участь: Малі підприємства та стартапи у сфері харчових технологій. Зрілі компанії з наявною бізнес-моделлю, які мають високий потенціал для генерації B2B/B2C продажів нових або вдосконалених інноваційних продуктів чи послуг у сфері харчування. 

Умови: Програма фінансує проєкти тривалістю до 12 місяців, які можуть суттєво прискорити комерційний успіх стартапу або малого бізнесу, забезпечуючи негайний вплив на виведення продуктів чи послуг на ринок. Фінансування надається через механізм Revenue-Based Financing (RBF), де компанія отримує кошти в обмін на відсоток від майбутніх доходів. Виплати починаються після завершення проєкту і тривають від 1 до 5 років, поки не буде досягнуто максимального порога, який дорівнює сумі гранту плюс 8,5% премії за кожен рік дії RBF.Для участі необхідно заповнити заявку через портал Salesforce. Заявка має містити: бізнес-план компанії звіти про фінансовий стан, бюджетний план з очікуваними витратами на запропонований обсяг проєкту, відповідно до правил Horizon Europe.

Організатор: EIT Food

Деталі за посиланням

_______________________________________________________________________

Грант від Аврора та Forbes Ukraine

Приймання заявок: до 10 листопада

Що можна отримати: До 1 000 000

Хто може взяти участь: Підприємства малого та середнього бізнесу, які працюють у переробній промисловості та виробляють товари для кінцевих споживачів. 

Умови: Перша українська B2B-премія, спрямована на підтримку вітчизняних виробників. Для участі у програмі потрібно заповнити заявку, що по часу займає всього 15 хв. В заявці вказати загальні дані про компанію або ФОПа, інформацію про організаційно-правову форму. Опис діяльності має містити основний продукт або послуги компанії, посилання на сайт та соціальні мережі, кількість робочих місць, регіон реєстрації та основний регіон діяльності. Фінансові показники повинні включати рік реєстрації компанії, виторг і прибуток/збиток за 2023 рік, а також поточну кількість працівників. Операційна інформація має містити фінансову звітність та відсутність прострочених зобов'язань, а також проблеми, з якими стикається компанія, та плани щодо використання грантових коштів. 

Організатор: Мультимаркет Аврора, Forbes Ukraine

Деталі за посиланням


Кошти на розвиток інноваційних рішень в агросекторі

Приймання заявок: до 4 липня 2025 р.

Що можна отримати: до 198 000 000

Хто може взяти участь: комерційні компанії або організації, фермерські кооперативи та групи виробників, неурядові організації (НУО), ВНЗ, науково-дослідні інститути та інші навчальні заклади

Умови: проєкт має відповідати цілям програми HARVEST, такими як підвищення продовольчої безпеки, покращення продуктивності сільського господарства, сталий розвиток тощо. Необхідно детально описати, як проєкт принесе користь цільовій аудиторії.Заявники можуть бути зобов'язані співфінансувати проєкт або надати певний відсоток власних внесків. Необхідно буде надати детальний бюджет. Проєкт, що подається на грант, має містити новаторські підходи або рішення, які можуть позитивно вплинути на аграрний сектор.

Організатор: USAID, Кімонікс Інтернешнл

Деталі за посиланням


Компенсація вартості розмінування с/г земель для агровиробників

Приймання заявок: до 31 грудня 2024

Що можна отримати: компенсацію 80%-100% вартості розмінування сільськогосподарських земель

Хто може взяти участь: фермери, землі яких є на деокупованих територіях, де після проведення нетехнічного обстеження підтверджена забрудненість або імовірна забрудненість вибухонебезпечними предметами. Визначені ділянки обовʼязково мають знаходитися поза 20-кілометровою зоною від лінії бойового зіткнення або державного кордону.

Умови: верифікація, поданих фермерами заявок здійснює Центр гуманітарного розмінування. Він же оголошує в системі Прозорро аукціони з надання послуг розмінування, а після визначення оператора-переможця і фінальної вартості розмінування, перераховує 100% суми на спеціальний рахунок, відкритий фермером в одному із державних банків, що беруть участь у програмі. Заявка подається через Державний аграрний реєстр

Організатор: Мінагро, Мінекономіки

Деталі за посиланням

Зазначимо, що в рамках гранту першому фермеру вже відшкодували кошти за розмінування. Детальніше читайте в матеріалі «Гроші, люди, час — яка ціна розмінування України».  


Кошти на участь у виставках та заходах в ЄС

Приймання заявок: до 30 червня 2025

Що можна отримати: грант у розмірі 2 500 євро

Хто може взяти участь: компанії, які розташовані та здійснюють свою діяльність на підконтрольній Україні території та/або релокувалася до країн ЄС з дійсною реєстрацією в Україні. Мають відповідати європейському визначенню малого або середнього підприємства (персонал до 250 осіб та товарообіг до €50 млн)

Умови: Основна мета проєкту — допомогти українським МСП стати більш активними на Єдиному ринку ЄС, сприяти виходу на нові ринки, отриманню сертифікації продукції та підтримці в дотриманні європейських вимог щодо патентування, ліцензування та митних процедур. Грантові кошти можуть бути витрачені на організацію стендів на міжнародних виставках та участь у заходах, що сприяють встановленню партнерства з бізнесом країн-членів ЄС.

Організатор: Ready4EU

Деталі за посиланням


Обладнання для малих та середніх агровиробників

Приймання заявок: до 30 січня 2025

Що можна отримати: 300 комплектів обладнання FieldView YieldKit та доступ до платформи цифрового землеробства Climate FieldView від компанії Bayer протягом 2 років 

Хто може взяти участь: агровиробники, які мають в обробітку від 200 до 1000 га

Умови: Заявки на участь у програмі приймаються через Державний аграрний реєстр (ДАР) з 18 вересня 2024 року та триватимуть до вичерпання комплектів обладнання виділених для реалізації проєкту. Ініціатива розрахована на мікро-, малі та середні підприємства в Україні (ММСП), які займаються вирощуванням зернових та олійних культур.

Організатор: Мінагро, ДАР

Деталі за посиланням

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2024 р.

Виконано за допомогою Disqus
Реклама