Kurkul.com святкує 3 роки!

Kurkul.com святкує 3 роки!

19 травня 2018 348 0

Вітаю, шановні наші читачі! Сьогодні виповнюється уже три роки відтоді, як в онлайні вперше з’явився сайт із назвою Куркуль. За цей час у нас з’явилось багато прихильників, критиків і справжніх друзів — утворилась спільнота, об’єднана одними інтересами. Ми часто спілкуємось у коментарях та на нашій Facebook-сторінці, хтось шукає допомоги, інші роблять нам зауваження за неточності — буває усяке. Але часто наші читачі не знають, до кого саме звертаються, хто стоїть за тим чи іншим текстом, хто відповідає на їх питання.

І хоча ми часто буваємо у фермерів у гостях, намагаємось постійно розширювати коло знайомств і встановлювати ще більше дружніх стосунків, але до всіх не встигнемо.

Тому вирішили до дня народження сайту розповісти трохи читачам про себе — хто ми, звідки взялись і чим займаємось.

Сайт Kurkul.com з’явився в онлайні 19 травня 2015 року. Назва сприймалась неоднозначно, бо з радянських часів за словом «куркуль» закріпились нав’язані негативні асоціації. Але ми переконані й будемо завжди про це говорити, що куркуль — це заможний український селянин, господар, який сам працює на власній землі.

Ця назва дуже точно окреслює коло нашої аудиторії — фермерів, які самі керують своїм господарством, дбають про землю, село в якому живуть і людей своєї країни.

Команда журналістів сайту також живе цією філософією — нас пов’язують міцні товариські стосунки, спільні погляди та переконання. Працюємо, як одна сім’я, і усвідомлюємо себе частиною цього великого дружного фермерського роду. Тому ми пишемо про фермерів і для фермерів, створюємо цікаві проекти та подаємо корисну інформацію.

То хто ж ми: Kurkul.com?

За три роки багато встигло змінитись. Команда виросла, частково змінилась, але більшість приходять в Куркуль надовго — мабуть ця товариськість і взаємодопомога підкупають :)

Єлизавета Кудиненко

Справжній командний боєць. Вона приходить на допомогу усім і кожному, включається в різнопланові задачі, пише й створює різні проекти сама. Зараз до обов’язків Лізи, окрім написання статей входить розвиток Карти Куркулів — усі картки з даними про фермерів та їх господарства заповнюються та актуалізуються під її керівництвом.

Лізу можна вважати матріархинею куркульського клану. Адже з усієї команди вона працює найдовше і знає всі наші проекти та фронти з моменту їх створення. За час роботи на сайті Ліза встигла вийти в декрет, народити чудового синочка і знову повернутись до справ! Тепер у Сумах вже підростає молоде покоління куркулят — зміна буде достойною, ручаємось, виховуємо всією редакцією.

Вікторія Сумченко

Вікторія у команді Куркуля з весни 2016 року. До цього закінчила Сумський державний університет за спеціальністю «Журналістика», була журналістом-волонтером у Червоному Хресті, працювала на телебаченні, в друкованих та онлайн-виданнях.

За іронією долі, Віка прийшла до нас, бо втомилась від щоденних зйомок та напруженого ритму, хотіла більш спокійної офісної роботи. Тому починала як редактор новин, але вже з перших днів почала сама рватись в поля, стала кореспондентом, а згодом і випусковим редактором сайту. Рідко яка АгроЕкспедиція відтоді минала без неї. Навіть свій день народження минулого року святкувала серед соняхів на полі.  

Віка понад усе любить спілкуватись зі справжніми куркулями — українськими фермерами. Кожен раз, приїжджаючи із відрядження захоплено розповідає про нових героїв. Саме її класні життєві історії проекту «Хвала рукам, що пахнуть хлібом» так полюбились читачам. А ще ж скільки вона написала крутих інтерв’ю, репортажів, блогів…

Катерина Капустіна

Катя Капустіна — наша секретна зброя, яку ми пускаємо в хід без докорів сумління :)

Вона з’явилась у відділі новин трохи більше року тому й усіх налякала своїм ентузіазмом, невгамовністю та балакучістю. Налякала настільки, що ми відправили її в поля і не прогадали. Після переведення в кореспонденти Катя несе свою шалену енергетику в маси, закохує у себе усіх: від вусатих строгих керівників господарств до кухарок в їдальні тракторної бригади.

А ще її бояться українські чиновники, бо Катя як громадська активістка їм спуску не дає. І все це вона встигає робити паралельно з доглядом за маленьким синочком, адже Катя — ще одна з наших редакційних мам.

Оля Мартиненко

Оля прийшла в редакцію теж понад рік тому і відтоді незмінно закриває надважливий фронт новин. Моніторинг джерел, збір інформації, переклади, новини, опитування, соцмережі, графіки та візуалізація — це все на ній. Якщо б Олю потрібно було охарактеризувати одним словом, не знаю яке підійшло б краще: відповідальність чи надійність. Мабуть — стресостійкість.

А ще Оля дуже любить подорожувати. Її захоплення — велотуризм. Тому коли зустрінете десь в полях на велосипеді — можете ділитись новинами напряму.

Писати новини — це непростий і дуже великий напрям роботи. Різні теми, цифри, галузі — з усім вона справляється дуже добре. Якщо навіть помітите десь неточність — просто дайте знати в коментарях чи поштою. І ця мила дівчинка одразу усе поправить.

Андрій Олексин

Це кореспондент нашого «Західного філіалу» — Андрій живе у Львові, хоча сам родом із села на Кіровоградщині, на березі Дніпра. Він приєднався до нас менше року тому, і встиг спробувати себе в різних ролях: і з новинами допомагав, і репортажі писав, і блоги в АгроЕкспедиції... Чим Андрій займається зараз? Все те ж саме і плюс іще верстка матеріалів на сайті, монтаж відео, дизайн, обробка фото, створення інфографік. Але й у відрядженнях він буває часто — пам’ятаєте стріми з акцій протесту під Кабміном або біля Старокостянтинівського молокозаводу? Це наш Андрій там працював «під прикриттям».

А ще ми цінуємо у ньому креативність та нешаблонність. Ну хіба може шаблонно мислити людина, яка полишила програмування і веб-дизайн та подалась у аграрну журналістику? Сподіваюсь, він не шкодує ;)

Микола Сирота

Ну і на останок про себе. За освітою — агроном. Закінчив Харківський НАУ за спеціальністю «Генетика та селекція». Хобі: садівництво, бджільництво, ландшафтний дизайн. Також живу у Львові, але родом з Кіровоградщини — із сусіднього з андрієвим села. (Якось так склалось — совпадєніє). Маю трьох діток, тому у нас в редакції потенційно вже зібраний справжний куркульський дитсадок і початкова школа :)

Очолюю Куркуль майже рік, після того, як перший головний редактор, Вікторія Євтушенко, вирішила взяти тайм-аут і змінити роботу на більш спокійну. До цього працював редактором новин сайту SuperAgronom.com.

Як сказав мені один знайомий: «Я постійно плутаю як твоє прізвище, коли шукаю в телефоні, і всіх також застерігаю — він Сирота, а не Куркуль». Не переживайте — я точно не ображусь, бо Куркуль звучить круто!

Ну і ще не можна не згадати тих, хто допомагає нам бути такими класними: це неймовірні дизайнери, оператори, монтажери, літредактори, перекладачі, журналісти-фрілансери, експерти та багато-багато людей, без яких Куркуль був би зовсім не той. Дякуємо вам усім!

Дивіться за темою: Команда Kurkul.com «за кадром» (ФОТО)

Ну що ж, познайомились, то будемо товаришувати — запрошуйте в гості, пишіть нам, діліться досвідом. А як є бажаючі долучитись до нашого куркульського клану —  звертайтесь. Відбір у нас строгий, але кожен має шанс розкритись на повну й отримати море справжніх емоцій і неповторний досвід!

Виконано за допомогою Disqus

+ 12° ... + 3°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

72%
Матеріали за темою