Нічний День поля КВС-УКРАЇНА «запалює» нові гібриди кукурудзи
21 вересня 2018 280 0

Нічний День поля КВС-УКРАЇНА «запалює» нові гібриди кукурудзи

Цьогоріч День поля, який традиційно організовує компанія «КВС-УКРАЇНА», відрізнявся від попередніх. Для презентації оновленої лінійки гібридів кукурудзи компанія обрала вечірній час, у такий спосіб перетворивши  захід на нічний День поля. Це додало йому шарму та відчуття винятковості.

Вечірній час та ненав’язливий музичний супровід налаштовували гостей, які з’їхалися з різних куточків України після важкого робочого дня (а в аграрній сфері, як відомо, легких днів не буває), на хвилю релаксу і відпочинку в колі друзів.

«Для нас це перший захід у такому форматі. Ключове, що ми вкладаємо в нього: робочий день закінчився, хтось прокинувся о шостій ранку, хтось о сьомій, втомилися за день і ми хочемо все поєднати з вечерею, демонстрацією наших гібридів та відпочинком. Ми хочемо провести цей вечір разом», — розповів генеральний директор «КВС-УКРАЇНА» Олександр Федоров. 

Локація для проведення нічного Дня поля також була обрана не випадково — саме на Вінниччині компанія розпочинала свою роботу в Україні. Як зазначив Олександр Федоров, уже понад 100 років знають і сіють насіння KWS у цьому регіоні. Для «КВС-УКРАЇНА» це важливий регіон, де гібриди KWS знають, люблять та цінують. 

Олександр Федоров, генеральний директор «КВС-УКРАЇНА»

Та повернемося від лірики до головної героїні заходу — кукурудзи. Так історично склалося, що компанія KWS асоціюється з цукровими буряками. І не дивно, адже вона - виробник насіння цієї культури № 1 у світі.  І саме з цукрових буряків розпочиналася історія KWS в Україні, а саме – на Вінниччині. 

Сьогодні компанія KWS

  • № 1 в світі та № 2 в Україні за обсягами продажів насіння цукрових буряків
  • № 1 в Європі та № 2 в Україні  за обсягами продажів насіння кукурудзи на силос та біогаз
  • № 1 в Німеччині за обсягами продажів насіння кукурудзи та зернових культур
  • № 1 в Україні за обсягами продажів насіння озимого гібридного жита 

«Цього року ми ввійшли в п’ятірку лідерів ринку насіння кукурудзи в Україні. Такі показники для компанії – це прорив. Протягом останніх років наша команда дуже важко та багато працювала: ми не дозволяли собі розслабитися ні на хвилину, не зупинялися ні на мить. Всі співробітники – як зернинки в качані кукурудзи: кожен на своєму місці, знають свою справу та викладаються на 120% щодня. Висока якість нашого насіння та високий рівень консультацій наших співробітників – це філософія компанії KWS. І я впевнена, що наші клієнти задоволені результатом», — розповіла начальник відділу маркетингу кукурудзи та соняшнику в Східній Європі Вікторія Таран.

Співробітники компанії «КВС УКРАЇНА»

Зіркові новинки нічного Дня поля 

Два роки тому «КВС-УКРАЇНА» презентувала ринку гібриди UNIQUEDENT — поєднання раннього ФАО, ремонтантності та швидкої вологовіддачі. Швидка вологовіддача досягається за рахунок або зубоподібного, або зубового типу зерна. Таким є новий гібрид КВС КАВАЛЕР ФАО 250 із зубовим типом зерна, що цього року доповнив лінійку UNIQUEDENT

«Яка ключова особливість даного гібрида? Він показує стабільні результати в південних регіонах, де є проблема з посухою. Поряд із тим, що він підходить для інтенсивних технологій, його можна вирощувати і в посушливих умовах. У нього фіксований качан, вирівняний за розміром, це ознака стабільності. Крім того, він має виражену ремонтантність, що допомагає в момент наливу зерна накопичувати сухі речовини», — розповідає начальник відділу розвитку продуктів та агросервісу кукурудзи та соняшнику компанії «КВС-УКРАЇНА» Сергій Красновський. 

Цього року компанія презентувала ще один бренд — CLIMACONTROL3. З ранніми гібридами вже досягли досить високого рівня врожайності, в лінійку UNIQUEDENT входять 5 продуктів, які покривають групу ФАО 200-300. Тому для селекціонерів назріло питання як підвищити посухостійкість пізніх гібридів групи ФАО 300-400. 

Вплив посухи може відбуватися до цвітіння, під час цвітіння та під час наливу зерна. Тому важливо, щоб гібриди мали толерантність до посухи в ці три важливі фази розвитку. Вже сьогодні у «КВС-УКРАЇНА» створені гібриди лінійки CLIMACONTROL3, які проходять активне випробування та будуть презентовані ринку в наступному році. 

Ще одна новинка — гібрид КВС 4484 ФАО 370, який має масивну волоть.  Вона забезпечує інтенсивну пилкоутворюючу здатність, одночасне запилення качана, що впливає на відсутність абортації зерен після запліднення. 

Є гібриди, які мають подовжене запилення верхівки качана і в них верхні нитки запилюються на два-три дні пізніше від нижніх. У таких гібридів у перші два тижні після запилення, у разі стресу, рослина скидає «наймолодші» зерна, ті, які були запилені в останню чергу. Тобто скидає верхні зерна. Якщо волоть дуже масивна і формує дуже багато пилку, вона сприяє швидкому одночасному запиленню всіх ниток качана. В такому випадку всі зерна будуть мати однаковий «вік» і абортації не буде, або кількість абортованих зерен буде мінімальна. 

Остання новинка, представлена компанією «КВС-УКРАЇНА» — гібрид АМАРОС ФАО 230, кременистоподібний гібрид подвійного напряму: силосно-зерновий. Його продемонстрували в рамках презентації кременистої лінійки гібридів, які будуть цікаві господарствам, що займаються кукурудзяною крупою. Ще однією особливістю гібрида АМАРОС ФАО 230 є більш поживна силосна маса порівняно з зубовидними гібридами. 

Тропічна кукурудза

Із цікавого: під час презентації не можна було не помітити височезну тропічну кукурудзу. Завезена вона з Чилі, хоча там до таких розмірів не росте через нестачу світло-днів. В Україні ж у неї виростає дуже хороша зелена маса. Селекціонери KWS працюють із цим видом кукурудзи саме в силосному напрямі. Варто зазначити, що зерна з неї отримати неможливо, оскільки ФАО в неї сягає 700, - вона просто не визріє. 

До збирання на силос готові? 

Останнім, проте не менш цікавим пунктом презентації, стало обговорення тонкощів визначення готовності кукурудзи до збирання на силос. Звісно, потрібно орієнтуватися в ідеалі на лабораторний аналіз вмісту сухих речовин, проте це не завжди доступно. За допомогою подрібнювача та силосного вологоміра відвідувачам продемонстрували експрес-метод на визначення вмісту сухих речовин. 

Олександр Мазуренко, агроном-консультант «КВС-УКРАЇНА» у Вінницькій та Хмельницькій областях

«Деякі агрономи візуально визначають настання терміну збирання силосу, орієнтуючись по нижніх листках кукурудзи. Коли знизу залишається два-три зелені листки до качана, вважають, що вже наступив термін збирання на силос. Це не завжди правильно. Адже основна цінність у силосі — це качан, по якому й потрібно орієнтуватися. Коли обгортки починають підсихати і змінюють колір із зеленого на лимонний, це перший сигнал, що можна вже збирати кукурудзу на силос», — розповів агроном-консультант «КВС-УКРАЇНА» у Вінницькій та Хмельницькій областях Олександр Мазуренко. 

Незалежно від ФАО, накопичення сухих речовин до 30% відбувається у всіх гібридів плавно. Після 30%, залежно від гібрида, може бути різке збільшення вмісту сухих речовин в одного й більш поступове в іншого. 

Так, наприклад, у гібридів ЕМІЛІО ФАО 250 та БОГАТИР ФАО 290 накопичення сухих речовин до 30% йшло плавно, а після цієї позначки вміст СР почав різко збільшуватися, тоді як гібриди КВС 381 ФАО 350 та КАРІФОЛС ФАО 380 більш плавно й рівномірно накопичували сухі речовини й після позначки 30%. 

Відповідно, знаючи свій гібрид, можна спланувати термін збирання якраз у фазу від 30 до 35% сухих речовин, це найважливіша фаза для силосу. У цей момент є достатня кількість крохмалю, й перетравність зеленої маси становить близько 75%, тобто це буде якісний, повноцінний силос. Неправильно визначений термін збирання силосу призведе до більшого накопичення сухих речовин, що зробить стебло грубішим, перетравність гіршою. Корова не зможе засвоїти його повноцінно, а це зменшить надої. 

Крім того, Олександр Мазуренко зазначив, що для кременистих гібридів не варто затягувати зі збиранням, тому що зерно в них із часом стає твердим та важко обробляється корнкрекером, який розплющує зернину. Без цього тварина не зможе повноцінно засвоїти зерно. 


Презентаційна частина залишилася позаду. На демонстраційні поля опускалися сутінки, а відвідувачі повільно переходили у відпочинкову зону, де для них підготували розмаїття смачних страв та напоїв. З першими зірками в небі зі сцени зазвучала музика у виконанні оркестру НАОНІ. І ось офіційний захід перетворився на затишний, майже сімейний фест. Саме такий післясмак залишив після себе нічний День поля «КВС-УКРАЇНА». І ми там були, мед-пиво пили, по кукурудзі ходили :).

© Андрій Яцина, kurkul.com, 2018 р.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus