Презентація лінійки унікальних гібридів кукурудзи KWS у селі Роги, що на Черкащині

Новий день в історії KWS: на Черкащині презентували нові гібриди кукурудзи UNIQUEDENT

КВС-Україна 30 серпня 2016 212 0

Сільгоспвиробники, селекціонери, агрономи, представники агрохолдингів і навіть всесвітньо відомі українські стронгмени на чолі з Василем Вірастюком приїхали у село Роги, що на Черкащині, на презентацію лінійки унікальних гібридів кукурудзи KWS. Не змогли оминути таку непересічну подію й ми. І хоча черкаський ранок зустрічав нас прохолодою та туманом, проте вже невдовзі запанувала сонячна погода. Тож разом із кількома сотнями гостей ми із задоволенням попрямували «на екскурсію» кукурудзяними полями.

У чому унікальність?

Першим, хто поділився з нами враженнями від демонстраційних полів нових гібридів кукурудзи, став Сергій Лапенюк, незалежний агроном-експерт, якому доволі часто доводиться оцінювати якість посівів як в Україні, так і за кордоном. За його словами, потенціал кукурудзи UNIQUEDENT видно на полях, як то кажуть, неозброєним оком.

Гості презентації

«Посіви кукурудзи ми бачимо у відмінному стані: забур’янення практично немає, шкідниками та хворобами не уражена, більшість рослин сформували по два качани. Можна сміливо стверджувати, що з цих посівів можна отримати більше десяти тонн зерна кукурудзи на один гектар. Це дуже добре, що створюються такі універсальні гібриди, які придатні для вирощування в різних кліматичних зонах, до того ж наділені такою необхідною властивістю, як ремонтантність», – говорить агроном-експерт ТОВ «Агроризик» Сергій Лапенюк.

Екскурсія демополем нових гібридів кукурудзи проходила декількома етапами, гості були поділені на групи. На середині «маршруту» можна було відпочити та перекусити в унікальному пабі серед кукурудзяного поля (де ще такий знайдеш?!) або ж просто присісти на стильну канапу з тюків соломи. Проте нам було не до відпочинку, ми з цікавістю продовжили маршрут, щоб дізнатися, чому ж нову лінійку гібридів кукурудзи UNIQUEDENT від KWS можна вважати справді унікальною? Відповідь на це питання знає продакт-менеджер компанії Сергій Красновський. Але, поки він розповідав про всі переваги гібридів КАНЬЙОНС ФАО 230, КВС 2323 ФАО 260 та КВС 2370 ФАО 280 широкому загалу, нам пощастило поспілкуватися з генеральним директором «КВС-УКРАЇНА» Олександром Федоровим.

«Для нас в Україні – це новий сегмент ринку, тобто в цьому сегменті з ФАО 230-290 наявні лише кременисто-зубоподібні гібриди, які теж мають попит. Але мінусом цих гібридів є менший темп вологовіддачі. Нашою новою лінійкою гібридів UNIQUEDENT ми компенсуємо цей недолік, і український аграрій буде задоволений нашою пропозицією. Потенціал урожайності цієї лінійки гібридів від 14 до 17 тонн з одного гектара. Уже закладені поля, які будуть засіюватися цими гібридами. Плануємо виробляти насіння на нашому заводі, який уже завершуємо будувати в Кам’янці-Подільському», – розповідає генеральний директор «КВС-УКРАЇНА».

KWS давно відома тим, що робить ставку саме на селекцію кукурудзи. За словами Олександра Федорова, нині в українському портфоліо компанії 22 гібриди кукурудзи. Проте лише останні селекційні розробки – гібриди лінійки UNIQUEDENT – справді поєднали в собі ремонтантність (здатність добре витримувати посуху в момент наливу зерна), раннє ФАО та швидку вологовіддачу.

До речі, День поля, на якому презентували нову лінійку гібридів кукурудзи UNIQUEDENT, пройшов на землях господарства ТОВ «Дукра Агро», яке очолює німець Йохан Венцель. Він також відвідав захід разом зі своїми земляками.

Слово – куркулям

Компанія «КВС-УКРАЇНА» вже має перші відгуки про свої гібриди від справжніх українських куркулів. Зокрема, так себе називає головний агроном ТОВ «Зерновик» Олександр Жорняк. За його словами, він із династії куркулів: дідуся за вміння господарювати радянська влада «розкуркулила», батько його працював згодом у колгоспі агрономом, і він теж продовжив сімейну справу. Чоловік розповідає, що до гібридів селекції KWS у нього ставлення особливе, її селекційним розробкам на полях підприємства «Зерновик» (а це більше 5 000 га) у Кіровоградській області завжди знайдеться місце, навіть незважаючи на цьогорічне зменшення клину кукурудзи у загальній площі посівів.

«Я з радістю прийняв пропозицію спеціалістів «КВС-УКРАЇНА» виростити у нас на полях нові гібриди кукурудзи UNIQUEDENT. Посіяв на випробування і тепер знаю, на який гібрид наступного року буду робити ставку. Це – КВС 2370 ФАО 280. Він у нас виглядає найкраще на сьогодні. Я ще таких качанів не бачив! І це при тому, що ніяких особливих умов догляду посіви не потребують», – говорить Олександр Жорняк.

СТОВ «Кіровоградське» відрядило агронома Валерія Брагу для ознайомлення з новими гібридами кукурудзи. Він розповів нам, що надає перевагу гібридам саме цієї компанії вже понад десять років.

«У гібридах KWS мені подобаються ціна та якість. Я був у них на підприємстві і бачив, як їхнє насіння вирощується. У нас багаторічна співпраця», – зазначає Валерій Брага.

Після огляду демонстраційного поля Валерій Валентинович сказав, що кукурудза сподобалася, але перш ніж почати вирощувати її на полях господарства «Кіровоградське», він планує ще глибше дослідити нові гібриди, порадитися із фахівцями, опрацювати більше наукової літератури.

Варто зазначити, що одними з перших вирощувати гібриди лінійки UNIQUEDENT одержали можливість 70 сільгосппідприємств по всій Україні. Адже ці гібриди позиціонуються як універсальні, придатні для успішного вирощування у різних кліматичних зонах, тому і вирощувалися, і випробовувалися за різноманітних погодних умов, на різних типах ґрунтів. До речі, знайшовся серед гостей-аграріїв і фермер, для якого кукурудза справді є «царівною полів», і він називає її найулюбленішою сільськогосподарською культурою. Сергій Омельяненко, який очолює ФГ «Омельяненко» на Кіровоградщині, розповів, що нові гібриди кукурудзи від KWS йому сподобались. І хоч уже кілька років співпрацює з іншими насіннєвими компаніями, але зараз задумується: а чи не спробувати б вирощувати UNIQUEDENT? Адже демонстраційні посіви, які він побачив на Дні поля, показали відмінний потенціал цих гібридів.

«Я подивився на ці гібриди – вони справді цікаві! Тож на наступний рік обов’язково засію ними 300-400 гектарів», – ділиться планами чоловік.

Фермери зазначили, хоч «КВС-УКРАЇНА» пропонує насіння преміум-якості, проте воно є доступним, адже ціни на нього помірні насамперед через «прив’язку» до гривні.

«Агропаті» на кукурудзяних полях

Поспілкувавшись з аграріями серед демонстраційних посівів нових універсальних гібридів кукурудзи, ми зазирнули ще й на таке собі «агропаті». Адже відомо: хто добре працює, той добре і відпочиває. Тож компанія «КВС-УКРАЇНА» доклала зусиль, щоб гості Дня поля не лише якомога більше дізналися про її унікальні гібриди, а й весело та незабутньо провели час. Event-персонал у німецькому національному вбранні, різноманітні ігри типу «хто зловить більше качанів кукурудзи» чи зіб’є рогаткою іграшкову корову і навіть змагання зі справжніми українськими стронгменами, в яких суддею був володар титулу «Найсильніша людина планети» Василь Вірастюк, – на цьому Дні поля сумувати було ніколи! До речі, учасники ігор та змагань отримували, крім гарних емоцій, ще й корисні подарунки, які неодмінно знадобляться їм у роботі.

Тож із новими гібридами KWS уже познайомилися не лише українські аграрії, а й іноземці. Купа позитивних вражень та ідей для розвитку своїх господарств – такими є основні здобутки цього Дня поля.

Завершили захід колоритними українськими піснями та невимушеним спілкуванням, під час якого аграрії мали нагоду обмінятися досвідом та поділитися порадами з колегами.

Людмила Лутицька, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою