Золотий запас України або вдалий кукурудзяний сезон

Золотий запас України, або вдалий кукурудзяний сезон

25 вересня 2018 181 0

Сезон Днів поля у розпалі! Наразі компанії-виробники пропонують аграріям всієї країни спостерігати за демо-посівами кукурудзи і обирати, які ж гібриди будуть у моді в наступному сезоні. Так вчинила і  група компаній «Маїс»,  організувавши Agribusiness Day для своїх клієнтів і друзів, що проходив 12 вересня біля насіннєвого заводу підприємства.

«Маїс» – компанія, що орієнтується відразу на кілька профілів сільського господарства, такі як насінництво, тваринництво, садівництво. Це український виробник насіння, що спеціалізується на кукурудзі і виробляє близько 15% всього вітчизняного насіння.

Підприємство здійснює повний цикл виробництва, починаючи з посіву в полі і закінчуючи пакуванням готової продукції на власному заводі.


Компанія активно функціонує на українському ринку вже більше 20 років і не перестає розвиватись та творити, що підтверджує масштабний День поля, проведений на «володіннях» підприємства.  

Свою продукцію на заході представляли також такі компанії як Лімагрейн Україна, UKRAVIT, Adama, Астра, Агроальянс та інші.

Наочний каталог гібридів

У рамках NaPoli було представлено 54 гібриди кукурудзи різних компаній-виробників. Цього року в Україні прогнозують рекордний урожай кукурудзи — більше 30 млн. тонн і, аби підтвердити цю думку, представники компанії «Маїс» презентували демо-посіви власних гібридів кукурудзи, серед них:

  • Середньостиглий Платинум з потенціалом врожайності 15-16 т/га.
  • Новий, що в реєстрі ще з 2012 року, тому його називають «дідусем».
  • Гарант, що на випробуванні, де брали участь вітчизняні й іноземні гібриди,  в групі ранньостиглих зайняв перше місце по врожайності.
  • Твіст по адаптивній цінності має одну з найвищих оцінок. Його оцінювали за міжнародними критеріями, він пройшов по 18 пунктах найвищого рівня стабільності. На цей гібрид найбільший попит.
  • Також Моніка, Здобуток, Марсер — усі мають певні особливості й унікальні характеристики.

«Гібрид Аурум дуже потужно себе показав на Заході країни, особливо у Тернопільській області. Потенціал урожайності 13-14 т/га, у групі середньостиглих гібридів найкраще переносить посуху», розповів Віталій Хроменко, представник компанії Маїс.

Віталій Хроменко, представник компанії Маїс

Були також представлені зовсім нові гібриди, які ще занесені до державного реєстру, а якраз проходять сортовипробування, такі як:

  • Грейс, що має швидку віддачу вологи при дозріванні та високі темпи росту на початкових етапах розвитку;
  • Твердиня — посухостійкий, холодостійкий з потенціалом 12-13 т/га.

«На усіх посівах була застосована однакова система живлення NPK 90:60:60, а попередником була соя. Протруйники на гібридах різні, але базові Максим і Вітавакс. Трихограму не вносили», — зауважив Іван Дудник, представник компанії «Маїс».

Іван Дудник, представник компанії «Маїс»

Наразі в компанії розширюють ринок у бік Білорусії, тому на дослідження туди відправляють гібриди кукурудзи, аби перевірити потенціал насіння.

Так, гібрид Аргентум в тих умовах виріс у півтора рази вищий, ніж ми звикли його бачити в Україні. Тут він застосовується на зерно, а там вирішили пустити на силос.   

«Особливістю тамтешніх погодних умов є більша тривалість дня, яка затягує розвиток, тому ранні гібриди там дають більший врожай, особливо по силосній масі в 2 рази може перевищувати, а насіння на 30-40% більше», — розповів Борис Дзюбецький, заввідділом селекції зернових культур ДУІЗК НААН.

Борис Дзюбецький, заввідділом селекції зернових культур ДУІЗК НААН

Паралельно демо-посівам «Маїс» було презентовано гібриди кукурудзи та соняшнику селекції Limagrain.

Представники компанії показували не лише гібриди кукурудзи, а й соняшника, такі як, Мегасан, ЛГ5478, ЛГ5485 та інші, а також зауважували на тому, що їхня продукція здатна показувати високі результати в різних регіонах з різними погодними умовами.

«Для Півдня маємо технологію HYDRANEO. Ця технологія поєднує в собі комп’ютерну програму, яка показує опади, температуру окремої зони, технологію самого господарства тощо. До неї входять гібриди ЛГ30189, ЛГ30215, ЛГ30273, ЛГ 30315 та Адевей. Їхня перевага полягає у тому, що вони не суттєво скидають врожайність. Загалом, я рекомендував би вирішувати питання підбору оптимального гібрида з представниками компанії саме в області, де планують сіяти культури, адже в такому разі спеціалісти зможуть підібрати найбільш відповідний продукт», — порадив Володимир Гвоздь, представник компанії Лімагрейн.

Володимир Гвоздь, представник компанії Лімагрейн Україна

Не кукурудзою єдиною

Окрім всього, що стосується кукурудзи, на заході також були присутні і виробники та дистриб’ютори техніки. Так, компанія Астра основний акцент зробила на користь нового українсько-британського проекту Egritech, який втілений в Україні з минулого року.


Компанія займається розробкою і виробництвом сільськогосподарської техніки. Наразі це 4 моделі бункерів-перевантажувачів, напівпричепи, причепи та автопоїзди.

«На кінець першого року діяльності нам вдалось виконати весь об’єм продажу. Минула осінь стала показником використання саме бункерів, тому що дана техніка використовується для логістики зерна по полю і в межах елеватора. Крім всього іншого, вона входить до програми відшкодування коштів як вітчизняний виробник», — розповів Віктор Козаченко, керівник департаменту по роботі з дистриб’юторами торгової марки Egritech.

На Дні поля був представлений саме бункер-перевантажувач БНП 30 об’ємом 30 кубів, що спроможний перевезти до 23 т зерна.

Зручність у всьому

Демо-посіви кукурудзи, де, власне, і відбувався День поля, розміщені у буквальному сенсі через дорогу від заводу компанії. А враховуючи те, що насіннєве виробництво є одним з основних орієнтирів підприємства, однією з основних частин NaPoli стала екскурсія на завод.

Потужність виробництва становить 700 тис. п. о. кукурудзи, 200 тис. п. о. соняшника та 10 тис. тонн сої, пшениці й інших зернових культур.

Основне технічне обладнання заводу складається з 2 сушарок, 2 ліній калібрування, фотосепаратора та автоматизованих систем протруювання і пакування з власною типографією, про що всім гостям розповідали під час екскурсії.


«На цьому заводі я вже був неодноразово і знаю, наскільки якісним є це насіння, адже співпрацюю з «Маїс» вже більше 15 років. Купуємо насіння соняшника, кукурудзи і зараз пробуємо пшеницю. Цим заходом компанія довела, що постійно розвивається, працює над собою», — каже Микола Горб,  директор ФГ «Світанок».

Agribusiness Day став масштабним і пізнавальним заходом, що, сподіваємось, приніс нові цікаві знайомства та спонукав аграріїв до співробітництва.

© Анастасія Аврамчук, Kurkul.com, 2018 р.

Виконано за допомогою Disqus