Все про ГИБРІРОК

212
0
Все про ГИБРІРОК
Все про ГИБРІРОК

«ГИБРІРОК» – новий гібрид озимого ріпаку селекції KWS. Вже декілька років він користується популярністю серед європейських фермерів, а з 2014 р. зареєстрований і в Україні.

Особливість «ГИБРІРОК» в тому, що цей гібрид нового покоління має потенціал врожайності вище 6 т/га. Переваг у цього гібриду декілька: це й підвищена зимо- та морозостійкість, і стабільність, тобто здатність мати стабільний врожай. Активний розвиток рослин восени, а саме швидке формування потужної кореневої системи, робить «ГИБРІРОК» придатним як для пізніх строків сівби, так і для сівби на ґрунтах різного механічного складу, що забезпечує отримання високого врожаю.

«ГИБРІРОК» здатен формувати значну кількість бічних стебел, а висока стійкість проти хвороб та до вилягання дають можливість всім стручкам рівномірно дозріти, що полегшує збирання та збільшує продуктивність кожної рослини. Втрати під час збирання врожаю залишаються мінімальними. «ГИБРІРОК» рекомендований для вирощування в Степу та Лісостепу.

Щоб «один раз побачити, а не десять разів почути», пропонуємо вам ознайомитись з спостереженнями за гібридом озимого ріпаку «ГИБРІРОК». Проводилось воно на полі Німецького аграрного центру на Черкащині (Маньківський район, село Роги) та синхронно відображалось на сайті www.kws.ua. Технологічний супровід та виконання операцій відбувалось під керівництвом агронома ТОВ «Дукра Агро». На дослідницькій платформі для контролю висіяли вже відомий гібрид селекції KWS «ТРИАНГЕЛЬ» та новий – «ГИБРІРОК».

Посів

Посів

Попередником на даному полі була озима пшениця. Відразу після її збирання не проводили ніяких операцій. Поле під посів ріпаку готувалось в день посіву – 25 серпня. Обробіток ґрунту складався з глибокого рихлення культиватором Bremer на глибину 25-30 см. Робочі органи культиватора – долота – забезпечили гарне розпушення, відсутність ущільнень та оптимальну структуру ґрунту.

Посів відбувся 25 серпня сівалкою «Акорд», яка оснащена фрезою. Густота посіву складала 450 тис. рослин на гектар, ширина міжряддя – 25 см. Вибір такого нетипового міжряддя обумовлений рекомендаціями спеціалістів з Німеччини з урахуванням особливостей (гарного гілкування) гібридів озимого ріпаку селекції KWS. Також дуже добре розвиваються гібриди KWS за ширини міжряддя 45 см.

Під посів було внесено 200 кг/га діамофосу. В фазі 4-6 листків посіви ріпаку було підживлено бором в нормі 1 кг/га. 9 вересня внесли гербіцид «Штефодім» в нормі 0,7 л/га та інсектицид «Штефотрута» в нормі 1,0 л/га. Озимий ріпак увійшов в зиму в фазі ВВСН15, рослини сформували 6-8 листків, товщина кореневої шийки коливалась від 8 до 12 мм.

Ріст та розвиток

Навесні по мерзлоталому ґрунту було внесено 200 кг/га карбаміду та в другій декаді березня 200 кг/га аміачної селітри. Від дати посіву до початку березня 2015 р. в даному регіоні випало 252 мм опадів. Температурний режим в за вказаний період коливався від +25 до -21°С. Після сходження снігу, 14 березня, згідно методики, було проведено відбір рослин гібридів «ТРИАНГЕЛЬ» та «ГИБРІРОК» для визначення їх перезимівлі та морозостійкості. Відібрані рослини відмили, помістили у вологе середовище на 10 діб за кімнатної температури.

В результаті спостережень було відмічено, що, завдяки приросту меристеми, у всіх відібраних рослин відбулось утворення нових листків в кількості 3-5 шт. та відростання пагонів довжиною до 10 см. Коренева система утворила значну кількість молодих кореневих волосків, що свідчить про гарне загартування рослин з осені та перезимівлю, незважаючи на значні коливання температур.

Поперечний розріз рослини «ГИБРІРОК» в зоні кореневої шийки свідчить про вдалу перезимівлю, не має видимих пошкоджень тканини, та має нормальне забарвлення.

Порівнюючи між собою два гібриди ріпаку бачимо, що «ГИБРІРОК» дійсно характеризується швидким осіннім розвитком порівняно з гібридом «ТРИАНГЕЛЬ». Товщина кореневої шийки у відібраних зразків гібриду «ГИБРІРОК» більша на 1-2 мм, ніж у «ТРИАНГЕЛЬ». Коренева система обох гібридів відзначалась швидким розвитком та великою кількістю бокових корінців, що сприяє швидкому їх проникненню більш глибокі шари ґрунту.

З наростанням плюсових температур відновився ріст і розвиток рослин. На полі видно, що перезимували всі рослини, випадання не спостерігається.

«ГИБРІРОК» сформував потужну кореневу систему. Спостерігались рослини з товщиною кореневої шийки більше 20 мм.

17 квітня було проведення обприскування інсектицидом «Золон» в нормі 1,2 л/га+ 1,0 л/га бору, шкідників після обробки не помічено. Огляд посівів показав, що рослини знаходяться в стадії розвитку за шкалою ВВСН 62. На головному стеблі близько 20% квіток, що розкрилися. Висота рослин ріпаку 110-120 см. З наростанням плюсових температур на посівах спостерігається збільшення кількості шкідників, в тому числі наявна й хрестоцвітна блішка.

Збирання

20 липня на демо-полігоні Німецького аграрного центру, що на Черкащині, (Маньківський р-н, с. Роги) за участі агронома господарства «Дукра-Агро» та представників компанії «КВС-Україна» було проведено збирання озимого ріпаку селекції KWS.

Збирання урожаю

В однакових умовах вирощування провели порівняння двох гібридів: давно відомий «ТРИАНГЕЛЬ», який характеризується підвищеною зимо- та морозостійкістю та стабільністю врожаю та новинку, яка з’явилась у портфоліо «КВС-Україна» – «ГИБРІРОК». Не можна сказати, що один гібрид є гірший за інший. Це буде не доречно, оскільки існують різні умови вирощування, різні підходи до технології, обробітку ґрунту, що, в свою чергу впливає на вибір гібриду та кінцевий результат.

Отже, за результатами обліку врожайності двох гібридів отримали такі показники:

  • ТРИАНГЕЛЬ – 3,8 т/га
  • ГИБРІРОК – 4,8 т/га.

Урожайність вказана за вологості 7%. Фактична ж вологість на момент збирання була зафіксована на позначці 8%. Десикація та склеювання стручків на даному полі не проводились. Прибавка в одну тону – це показник, і пояснення цьому просте: селекційний процес в компанії KWS не стоїть на місці!

Думка редакції Kurkul.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не несе відповідальності за достовірність і тлумачення наведеної інформації і виконує роль виключно носія.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus
 

Матеріали до теми