Останій день АгроЕкспедиції «Цукровий буряк 2016»

АгроЕкспедиція. День 5. Полтавська та Харківська області: Фінал солодкого кроп-туру

АгроЕкспедиція «Цукровий буряк 2016» 31 жовтня 2016 394 0

Остання в цьому році АгроЕкспедиція на Kukrul.com дійшла свого фіналу. Завершувати свій «солодкий» кроп-тур ми вирішили серед родючих земель Полтавщини та Харківщини, і цього разу на нас чекало одразу чотири підприємства.

Нагадаємо, що впродовж цілого тижня в полях цукрового буряка з нами були спонсори та партнери АгроЕкспедиції з компаній «Август Україна», «КВС-УКРАЇНА», Väderstad та ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК».

Багатогранне господарство

Ранок розпочався візитом до господарства «Ланна-Агро» на Полтавщині, до структури якого входить Ланнівський цукровий завод, мова про який йтиме трохи пізніше.

На підприємстві нас зустрів директор Андрій Зубов, який тут працює вже 15 років — починав головним агрономом, а останній два роки очолює «Лана-Агро».

Андрій Зубов

Господарство має зембанк 5 тис. га та входить у групу підприємств разом з вищезгадуваним цукрозаводом, господарствами «Ланнівське МТС», «Промінь» та ще кількома підприємствами. Загальна площа земель групи — 12,5 тис. га., які зосереджені навколо цукрозаводу. У кожного підрозділу є свій напрям роботи: якщо «Ланнівське МТС» спеціалізується на житі, то «Лана-Агро» має високі результати в вирощуванні пшениці І-ІІ класів.

Інтереси господарства дуже різноманітні і займаються тут багатьма напрямами діяльності. По-перше, на «Лана-Агро» займаються тваринництвом і мають 1800 голів ВРХ, з яких 956 — дійне стадо. Також в підприємстві є по 150 голів свиней та овець та 70 бджолиних сімей.

Вирощують тут кукурудзу на зерно та силос, пшеницю, соняшник, ячмінь, сою, еспарцет та люцерну, але основною культурою господарства є цукровий буряк. До речі, соняшника тут сіють так, щоб його в сівозміні було не більше 10% і в цьому році посіяли саме 500 га. За всім цим пильнують три агрономи-рахівники та головний агроном.

Буряки господарства в кагатах

Є на підприємстві і свої сади площею 37 га, де окрім традиційних для цієї місцевості яблук, груш, абрикосів, вишень, черешень та персиків, вирощують екзотичні хурму та ківі.

«Так як у нас в селищі є садки, школа, та й люди не всі можуть біля будинку тримати хороший сад, ми вирощуємо все те, чим кожна дитина схоче поласувати», — розповідає Андрій Зубов.

Потурбувалися в «Лана-Агро» і про переробну інфраструктуру — в селищі є пекарня, на якій випікають якісний хліб з місцевої муки, а також цехи, де виготовляють власні пельмені та вареники.

Буряк у кагаті

Є у підприємства власні потужності для зберігання продукції — напільні склади, на яких зберігається до 7 тис. т пшениці, до 10 тис. т кукурудзи, до 2 тис. т соняшника і 2 тис. т сої. Окрім цього на території цукрозаводу будують елеваторні потужності. На базі підприємства встановлено дві сушарки, одна з яких працює на палетах, а інша — на природному газі.

«Краще використовувати сушарку на щепі, але користуємося і газом, адже щепу також треба десь брати», — пояснює директор.

Поле Ланна-Агро

З техніки на господарстві віддають перевагу Case, New Holland та Kuhn. Є, звичайно, і вироби МТЗ, які виступають в ролі «робочих конячок». Для збирання буряку в групі компаній є комбайни Vervaet та Holmer.

Рекордні врожаї та їх секрети

Повернемося до основної нашої теми — цукрового буряку. Його в цьому році посіяли 924 га. В господарстві вже зібрали весь урожай, 36 тис. т вже вивезли до заводу, а 25 тис. т ще залишилося на полі в кагатах. Збирали з 5 вересня і аж до 27 жовтня.

Андрій Зубов відкриває свої секрети

«В середньому врожайність вийде на рівні 680-700 ц/га. Є такі поля, які давали 980 ц/га, такі показники у нас вперше, а так до 900 до 800 ц/га ми доходили. У нашій зоні немає великої кількості опадів і тому для нас 980 ц/га — це багато. Такий результат став можливим завдяки багатьом факторам, таким, як дощі, тепло, плюс всі працівники спрацювали злагоджено, вчасно і якісно», — робить висновок по роботі підприємства Андрій Зубов.

За словами директора, підприємство використовує гібриди компанії SESVanderhave.

«Ми сіємо буряк, у якому велика цукристість. Ще одним з важливих чинників при виборі буряка є його зберігання, тобто фактор лежкості. Ми здаємо його на власний завод і зацікавлені в тому, щоб буряк не пропадав. У імпортних гібридів немає лежкості, тому ми підбираємо такі гібриди, які можуть лежати місяць і більше в буртах, при цьому не втрачати свої якості», — розповідає директор «Ланна-Агро».

Буряки. припорошені снігом

І дійсно, буряки господарства показують високу цукристість — на рівні 19%.

Сіяти буряк тут почали аж 5-6 травня, оскільки чекали, поки прогріється земля. Посів провели швидко, за 6 днів, сівалкою Kuhn Panter. Сіяли по 1,4 пос. од/га.

Щодо обробітку грунту, директор Андрій Зубов говорить, що в минулому році його робити було досить важко. Зазвичай, на підприємстві проводять оранку, вносять гній по 50 ц/га, та до осені дають грунту вирівнятися, щоб навесні не треба було проводити культивацію і щоб збереглася волога.

Обробіток поля після буряків

«Так як в минулому році була суха погода, яка не давала можливості орати, ми, використовуючи будь-яку техніку, рвали плуги, але, землю зорали, та можливості культивувати не було. Саме тому вся площа в зиму пішла не культивована і не вирівняна», — згадує директор.

За словами аграрія, така осіння обробка погано вплинула на весняну, потрібно було швидко закривати вологу, потім два рази культивацію робити, так як буряк не любить не вирівняного грунту — він повинен бути ідеально рівний, як стіл.

Від шкідників весною тричі вносили Нурелл-Д 1 л/га. Гербіцидні обробки такі: перша обробка була в фазі вилочки препаратом Біцепс 1 л/га + Пілоту 1,2-1,3 л/га; друга — Біцепсу 1 л/га + Пілоту 1,5 л/га; третя — Біцепс та Карібу + прилипач; четверта — це була зачистка від осоту та амброзії і робилася тільки на полях, яким це біло потрібно, давали 0,5 л/га Лонтрелу. Після цього внесли Центуріон та Міуру від злакових бур’янів.

Буряк Ланна-Агро

«Під час другої обробки йшли дощі, буряк інтенсивно ріс, і, так само, росли бур'яни, тому Пілот і Біцепс дали в таких кількостях», — пояснює свою систему захисту Андрій Зубов.

Від хвороб вносили 0,5 л/га Колосаль Про і 0,6 л/га Амістар Екстра. За словами директора, склалися такі погодні умови, які сприяли розвитку грибкових хвороб.

Регіональний представник «Август-Україна» в Полтавській області Олександр Корчагін зазаначив, що з групою підприємств, до якої входить «Ланна-Агро», його компанія працює вже близько 10 років.

Олександр Корчагін

«В усіх господарствах застосовується наш захист. Це, перш за все, Біцепс Гарант, Пілот, Лонтрел, Міура, інсектицид Борей, а також фунгіцидний захист. В цьому році склалася сприятлива ситуація для розвитку патогенів, тому кілька разів доводилося вносити Колосаль Про та інші фунгіциди», — розповів експерт.

За словами Олександра Корчагіна, кожне поле потребує власної системи захисту, тому спеціалсісти компанії «Август-Україна» разом з агрономами не діють шаблонно, а розробляють окрему систему захисту для кожної ділянки в залежності від багатьох факторів.

Розмова посеред кагатного поля

Розібравшись з успішною технологією, ми відправляємося до кінцевого пункту прийому буряку з господарства — Ланнівський цукрозавод.

Ланнівський цукрозавод

Завод було відкрито в 1904 році на місті цукроварні, зруйновано під час Другої світової, та відновлено в 50-х роках. А 14 років тому на завод прийшов нинішній заступник генерального директора з сировини Юрій Клайманов, який і погодився розповісти про своє підприємство, зустрівши нас на кагатному полі.

Після недавньої модернізації потужність заводу зросла з 1840 т/доб до 2 т/доб., хоча зараз на підприємстві переробляють до 2060 т/доб.

Завод запустили 27 серпня, коли почали збирати перші буряки, а з 1 жовтня почали складати так званий «золотий запас» — кагати середнього терміну зберігання (12-15 метрів завдовжки і 4 м у висоту). На днях же планують почати робити кагати тривалого зберігання для переробки в грудні. Вони будуть також від 12 до 18 м, а висота їх буде 5 і вище метрів. Як говорить заступник директора, настільки високі, наскільки вистачить стріли бурякозбиральної машини.

«Планували працювати 75 днів, але цей термін буде подовжено, тому що логістика була розрахована на 500 ц/га, а в даний час врожай буряків складає 700 ц/га. Тобто, природа і люди, які вирощують цукровий буряк, зробили своє, і ми маємо хороший урожай», — говорить Юрій Клайманов.

Юрій Клайманов

Що ж, схоже у заводу буде гарячий сезон! До речі, підприємством керує ледве не єдина в країні жінка-директор цукрозаводу — виконавчий директор Валентина Соловей, яка працює тут вже більше 30 років, прийшовши на завод одразу після студентської лави.

Але схоже, що керівництво заводу є дуже скромним, адже на офіційному сайті підприємства інформацію про них знайти непросто. Натомість, можна дізнатися, що Ланнівський цукрозавод підтримує місцеву школу, забезпечуючи дітей сніданками та транспортом, а також утримує Центр дитячої та юнацької творчості «Сузір’я», в якому працює 8 гуртків, та будує церкву.

Молочний постачальник Pepsi Co

Залишаємо завжди гостинну Полтавщину в гарному настрої, та прямуємо де першого харківського господарства — ПП «Андріївка», де нас біля контори зустрічає директор Микола Пивовар.

Микола Пивоваров

Керівник підприємства засунвав його в 2002 році. До цього працював інженером-будівником, потім — заступником голови колгоспу по матеріально-технічному забезпеченню, аж поки не став директором «Андріївки».

Керівник господарства одразу дає вказівку працівникам їдальні, яка знаходиться в одній будівлі з офісом підприємства, готувати обід для зголоднілих агроекспедиторів. А поки нам готували смачний борщ, ми йдемо до тракторної бригади, щоб оцінити парк техніки господарства та поспілкуватися про стан справ в «Андріївці».

А справи йдуть, здається, зовсім непогано. Наприклад, тут є молочна ферма, продукцію якої здають на харківський завод «Ромол», який належить Pepsi Co. Дійне стадо складає 267 голів ВРХ (голштинізовані сементали), а середній надій — близько 7 тис. л/год. На фермі встановлено молокопровід DeLaval з автоматичним керуванням DelPro.

«У нас встановлено підвісну дорогу для доїльних апаратів, тому доярки у нас не підіймають нічого важче за 3 кг», — говорить Микола Пивовар.

Для корів закупають шрот, сіль та соду, а весь інший корм — власного виробництва. Наприклад, тут проводять заготівлю силосу та сіна.

Буряк на полі Андріївки

Наявність ферми дозволяє на 250 га земель вносити органічні добрива з нормою 60-70 т/га. По органіці зазвичай сіють кукурудзу на силос.

Всього ж в господарстві 3 тис. га землі, на яких вирощують пшеницю, ячмінь, горох, соняшник, кукурудзу та цукровий буряк. Також пробували займатися просом, гречкою і сорго, але відмовилися. Для зберігання урожаю використовують напільні склади, а для досушування — сушарку фірми Pedrotti, яка здатна сушити до 120 т/добу кукурудзи або 60 т/добу пшениці. Також в господарстві є зерноочисний комплекс з двома машинами Petkus, який будували власноруч.

Що до парку техніки, до якого ми власне і йшли, то тут представлені трактори John Deere та Claas Axion, культиватор Case IH Tiger-Mate, кормозаготівельна техніка Pöttinger, сівалки Kinze, Maschio Gaspardo і Kuhn, а також ціла лінійка різноманітної техніки від Väderstad — дискова борона Väderstad Carrier, зернова сівалка з функцією внесення міндобрив Väderstad Rapid та сівалка для пропашних культур Väderstad Tempo F8, яку купили в цьому році.

«Ми давно користуємося технікою Väderstad. На мою думку, це преміум-техніка. Працюємо з Väderstad з 2008 року, тобто, практично, з моменту заснування. Мені вона подобається, по-перше, за якість, і, по-друге, за надійність. Звичайно, техніка не дешева, але швидко окупається», — розповів директор «Андріївки» Микола Пивовар, зазначивши, що особисто відвідав святкування 10-річчя компанії Väderstad.

Справка від АгроЕкспедиції: Väderstad Carrier — це дуже потужний дисковий культиватор, обладнаний дисками діаметром 45 см, зробленими зі спеціально загартованої шведської сталі. Швидкість обробки 12-15 км/год забезпечує високу продуктивність. Рівномірно розподілене навантаження на кожен диск забезпечує підтримку заданої глибини обробки навіть у важких умовах. Конічна форма дисків зберігає незмінний кут атаки незалежно від ступеня зносу і робочої глибини, і створює відмінну структуру мульчі. Всі диски закріплені індивідуально, що забезпечує більшу точність і прохід матеріалу.

Техніку намагаються оновлювати кожного року. Інколи купують за власний кошт, а іноді залучають кредитні кошти 50/50.

«Є продукти, які банки пропонують на вигідних умовах, наприклад, під 15%. У цьому плані вигідно співпрацювати з ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК», «Райффайзен Банк Аваль» та іншими. З першим у нас взагалі жодних складнощів не виникає», — говорить директор підприємства.

Окрім власної матеріально-технічної бази, на підприємстві піклуються і про свою сільраду. Орендна плата для пайовиків складає 8-9% при середньому розмірі паю 4,77 га. На підприємстві ж працює 130 робітників (з них лише 1 агроном).

Вулиця села Андріївка

«Багато уваги приділяємо соціальним питанням на селі. Під нашою опікою водопровід, оранка і культивація городів, прибирання сміття, допомога ФАП, школі, дитсадку, будуємо храм», — розповідає про діяльність ферми Микола Пивовар.

Після ситного обіду, ми відправляємося до поля цукрового буряку. За словами директора, він задоволений строками збирання цукрового буряку, яке було розпочато 10 жовтня, хоча спочатку планувалося на перше число місяця.

Цукрові справи

На полях господарство посіяли гібриди KWS, Strube та SESVanderHavе. В цілому 199 га.

Гібриди Strube тут дали невисоку врожайність — 499 ц/га (Микола Пивовар називає точну цифру). А от буряки від KWS (ДАРІЯ КВС) показують результативність на рівні 80-90 т/га. Таких же результатів чекають і від SESVanderHave.

Микола Пивовар дає інтерв'ю на полі

Площа поля, на якому ми знаходилися, складає 110 га і на ньому посіяно саме гібрид ДАРІЯ КВС. Попередником тут була озима пшениця, після збирання якої провели лущення стерні із внесенням аміачної селітри 100 кг/га. Після дискування був період спокою, і коли почали проростати бур’яни та падалиця пшениці, зробили оранку, під яку було внесено діамофоску 230 кг/га.

«Після оранки планували зробити дві культивації, але у зв’язку з тим, що в минулому році осінь була сухою, ми зробили лише одну і не зовсім якісну, але ми її таки зробили», — згадує директор господарства.

Навесні внесли азотні добрива під боронування. Одразу після боронування протягом 2-3 днів була культивація, а після — ще і передпосівна культивація. Окрім того, під буряк тут завжди вносять вапнякові добрива.

«Думаю. що ми не прогадали, оскільки в цьому році весна була щедрою на вологу — в травні випало близько 100 мм опадів. Тому після проведення двох культивацій ми не пересушили грунт», — ділиться своїми спостереженнями Микола Пивовар.

Буряк на полі

Посів проводився сівалкою Maschio Gaspardo, з внесенням добрива польського виробництва Tarnogran з нормою 30 кг/га, з густотою 1,3 пос.од/га. На період збирання густота склала 105-110 тис. рослин/га.

Для захисту від бур’янів було внесено грунтовий гербіцид Дуал Голд, а також три обробки бетанальною групою: препарат Бетанал Макс Про 1,3 л/га за одне внесення. Була зроблена одна планова обробка інсектицидом паралельно з внесенням бетанальної групи. Також на цьому полі було зроблено три позакореневих підживлення та дві фунгіцидних обробки.

«Коли ти приїздиш на поля цукрового буряку до “Андріївського”, ти можеш бути переконаним, що вони будуть завжди чистими і доглянутими. Навіть дивлячись на масу буряку в кагатах, можна побачити, що він протягом всього вегетаційного періоду не страждав від негативних факторів, отже йому приділяли достатньо уваги і внесли всі необхідні препарати для захисту», — висловив свою думку регіональний представник «Август-Україна» в Харківській області Андрій Задорожний.

Експерти Авгутс-Україна оглядають буряк Андріївки

За словами експерта, компанія «Август-Україна» вже протягом трьох років співпрацює з Миколою Пивоваром, розпочавши з систем захисту кукурудзи та гороху, а в наступному році тут планують повністю перейти на захист і по цукровому буряку.

«Ми навіть запрошували головного агронома господарства на завод, щоб він особисто побачив, як виготовляють препарати компанії, і оцінив їх якість та підходи до роботи в «Август-Україна», — розповів Андрій Задорожний.

Андрій Задорожний

Копали буряки на цьому полі з 20 по 24 жовтня, використовували французські комбайни Lectra.

«Звісно, це не Holmer, але ми співпрацюємо з ними вже 5 років і співвідношення ціна/якість нас цілком влаштовує», — пояснює використання не дуже розповсюдженої техніки директор господарства.

Гібрид ДАРІЯ КВС, згідно попередніх даних, показав на цьому полі врожайність близько 900 ц/га і ми вирішили спитати у торгового представника «КВС-УКРАЇНА» в Полтавській та Харківській областях Володимира Курячого про причини такої високої врожайності.

Володимир Курячий

«Такі високі показники були досягнуті, в першу чергу, завдяки злагодженій роботі працівників агрофірми. Це поле гарно оброблене, посів пройшов вчасно, всі процедури проведені вчасно. Також свої коррективи внесла погода, адже весна була сприятлива і насіння зійшло добре, а це є запорукою гарного врожаю», — висловив свою думку експерт.

За словами Володимира Курячого, «КВС-УКРАЇНА» співпрацює з підприємством з 2012 року, коли тут було закладено демо-посів. В 2014 в «Андріївському» взагалі не сіяли буряк, а останні два сезони тут вирощують саме гібрид ДАРІЯ КВС і придивляються до інших нових гібридів компанії.

Микола Пивовар

Цукровий буряк тут вирощують протягом всієї історії господарства. Спочатку здавали урожай на цукрозавод в своєму районі, але після того, як він зупинився на 3 роки, заключили договір з Первухінським заводом, що належить Харківській бісквітній фабриці.

Що ж, бажаємо сил та натхнення в роботі Миколі Пивовару та їдемо далі, на останнє господарство в маршруті нашого жовтневого «солодкого» кроп-туру.

Візит до цукрового ветерана

Зовсім недалеко від попереднього підприємства, в тому ж Кегичівському районі Харківської області, знаходяться землі ПП «Агропрогрес».

Директор з сільського господарства Сергій Жерновий, який став гідом під час нашої інспекції, працює в сільському господарстві з 1982 року і все життя він тісно пов’язаний з цукровими буряками.

Сергый Жерновий

«Свого часу я працював в бурякрадгоспі при Новоіванівському цукрозаводі, який займався насі. Після працював в трьох господарствах: в одному п’ять років, в другому — також п’ять, в третьому — десять. І ось в цьому господарстві вже працюю також п’ять років, я думаю, що дане підприємство стане останньою крапкою в мої сільськогосподарській практиці», — ділиться своїми планами Сергій Жерновий.

«Агропрогрес» також, як і попередні господарства, займається молочним скотарством — тут є 500 голів дійного стада при 1400 голів ВРХ. За словами директора, молочна ферма тільки но почала працювати «в нуль», але головна її цінність — наявність гною, який компенсує 4 млн грн.

Солома быля тваринницькоъ ферми

Органіку вносять в межах 20 тис.т по 55 т/га на 350-400 га земель, і в господарстві помічають, що ці поля дають значно кращий результат.

Також тут утримують 1 тис. гол. свиней ( кілька років тому було 4 тис. гол, але їх кількість скорочують через ситуацію з АЧС).

Рослинництво на підприємстві на площі в 7 тис. га представлене озимою пшеницею, цукровим буряком, соняшником, кукурудзою, горохом, люцерною. Всі культури показують доволі непогану врожайність.

«Я вважаю. що цей рік в плані врожайності сприятливий для аграріїв. Можна буде закрити всі фінансові питання, а також підкупити щось нового з техніки», — вважає Сергій Жерновий.

Напис при входы до контори

За словами аграрія, гарний врожай дуже сильно залежить від препаратів, які на ньому використовують, а основна частина затрат при вирощуванні рослин — це їх захист.

«Ринок ЗЗР в Україні переповнений різноманітними пропозиціями і дуже важко обрати правильного партнера. Нам потрібна була золота середина по показникам якості та ціні. Саме тому ми з 2011 року почали працювати з «Август-Україна», і на сьогоднішній день препарати цієї компанії складають 40% від усіх ЗЗР господарства», — говорить про плідну співпрацю Сергій Жерновий.

Сергій Жерновий

За словами аграрія, на підприємстві зупинили свій вибір на «Август-Україна« через те, що раніше ні один препарат не міг побороти лободу по цукровому буряку і це була проблема №1. Але завдяки препарату цієї фірми Пілот цю проблему вдалося подолати. За допомогою гербіциду Біцепс Гарант вирішується питання з іншими дводольними бур’янами, а Міура застосовують проти злакових.

«Також останні роки з’явилася проблема з амброзією, якої в останні роки стало забагато. Але завдяки препарату Хакер, ця рослина перестала бути проблемою для буряків», — говорить Сергій Жерновий.

Найвигідніша культура

Директор з сільського господарства вважає цукровий буряк цікавою і перспективною культурою, адже по валовому прибутку з ним не може зрівнятися ніяка інша культура. Хоча по рентабельності буряк трохи поступається соняшнику.

Буряки на підприємстві посіяні на площі 430 га, показують урожайність вище 600 ц/га. Було у нас поле, на якому у нас були чотири гібриди, які дали врожайність від 760 до 812 ц/га.

По гібридам у підприємстві паритет — 50% займають гібриди SES Vanderhave Бакара і Крокодил, а інші 50% — Syngenta, хоча гібридом Олімпіада останньої компанії тут не дуже задоволені. Але на підприємстві постійно проводять пошук нових гібридів.

Виїжджаємо на поле, щоб на власні очі побачити прибирання буряків. Тут якраз працюють комбайни Holmer, закінчуючи прибирання «солодких корінців». Буряки, до речі, збувають на Ланнівський цукрозавод, до якого ми завітали вранці, і співпрацею з підприємством тут задоволені. Комбайни для збирання буряків «Агропрогресу» також надав цукрозавод.

Поле має площу 57 га, на яких було посіяно гібрид Крокодил від SESVanderhave. Посів провели 26 квітня. Урожайність цього поля складає вище 700 ц/га.

Підготовка грунту заключалася в глибокому рихленні до 25 см агрегатом Horsch Tiger одразу після озимої пшениці, після чого було внесено 33 ц/га нітроамофоски. Після цього для вирівнювання і боротьби зі сходами падалиці зробили дві культивації в листопаді.

Навесні було зроблене боронуваня та передпосівна підготовка компактоматом на глибину 3-4 см. На цю ж глибину було проведено посів сівалкою Kverneland Optima з густиною 1,5 пос.од/га.

Гербіцидами почали працювати після появи сходів. Перша обробка була проведена препаратами Біцепс Гарант 0,8 л/га + Пілот 1,2 л/га. Друга обробка — Карібу 35 г/га, третя — Біцепс Гарант 1,2 л/га + Пілот 1,5 л/га.

«Йшли інтенсивні дощі, що спричинило інтенсивний ріст бур’янів, тому було вирішено робити четверту обробку. Ми далиБіцепс Гарант 1,5 л/га і Пілот 1,5-2л/га, в залежності від забур’яненості. І ще ми робили обробку Хакером 200 г/га на полях, де були осоти і амброзія», — згадує Сергій Жерновий.

Поля господарства

Крім того в господарстві провели три фунгіцидних обробки препаратами Колосаль Про + Альта Супер 0,5-0,7 л/га. Також було проведено інсектицидну обробку Бореєм і два підживлення 10% концентрацією КАС 2,22 кг/га. Окрім того, при одній з обробок ми внесли 1 кг/га сульфату магнію і бор.

«На сьогоднішній день ми бачимо, що по буряках продовжується вегетація, тобто всі препарати спрацювали гарно. Якщо б дати їм змогу рости ще місяць, то вони б додали 100-150 ц/га», — жартома говорить аграрій.

Прогноз на завершення

За словами Сергія Жернового, в Україні непросто збирати гарний врожай буряку, оскільки волога є лімітуючим фактором і через це в Європі рослина може вегетувати на 1-1,5 місяці довше, ніж у нас.

«Так, цього року нам вдалося зібрати 600-700 ц/га, але в майбутньому відсутність вологи все одно буде значним лімітуючим фактором при вирощуванні буряку. Наприклад, можна згадати 2012 рік, коли ми зробили все від нас залежне, але зібрали не більше 450 ц/га», — згадує Сергій Жерновий.

Буряк на фоні поля Агропрогрес

Побажаємо нашими аграріям ж тільки збільшувати свої врожаї, а негативні фактори не заважали їм в цьому. Сподіваємося, що наші блоги стануть їм у пригоді.

Ми залишаємо поля «Агропрогресу» вже на заході сонця, вирушаючи додому писати блоги. Але це не кінець, адже незабаром на вас чекає підсумковий блог АгроЕкспедиції «Цукровий буряк 2016», де ми підведемо підсумки і дамо свою експертну оцінку стану цукрової галузі України в цьому році. Тож, до зустрічі!

Посміхнися бурячку!

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою