Зелений туризм здатний залучати інвестиції та створювати робочі місця на селі

Зелений туризм здатний залучати інвестиції та створювати робочі місця на селі

Служба новин 16 вересня 2015 418 0

Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Асоціацією індустрії гостинності України (АІГУ) на Чернігівщині провели всеукраїнський науково-практичний семінар на тему створення в Україні аргорекреаційних кластерів.

Участь у семінарі взяли влада, департаменти АПК і туризму, також підприємці туріндустрії Чернігівської, Черкаської, Київської, Полтавської, Житомирської, Харківської, Вінницької та Сумської областей.

Представником від Мінагропроду став заступник міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа.

«У пріоритеті агрополітики — розвиток малого агробізнесу та сімейних фермерських господарств. Унаслідок розвитку зеленого сільського туризму можна реалізувати максимально вигідну для самих же селян агрополітику та агроекономіку», — зазначив він.

За словами голови підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Верховної Ради України Ганни Романової, туризм — шанс для виживання економіки країни.

Виступ заступника міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапи

«Сільський зелений туризм — це спосіб вижити депресивним регіонам України. На таких семінарах ми вчимо селян, як заробляти реальні гроші за допомогою туризму. В результаті з'являться робочі місця, а молодь не буде виїжджати з села. Сподіваюся, що такі семінари проходитимуть по всій Україні і якомога частіше», — пояснила експерт.

Дводенний семінар (11-12 вересня) проходив на базі садиби зеленого сільського туризму «Соколиний хутір» Качанівського палацово-паркового комплексу та фермерських господарств з виробництва сиру, ягідної продукції та меду.

Ідея агрорекреаційного кластера полягає в залученні до співпраці фермерів, підприємців і тих небагатьох, хто в Україні надає послуги зеленого туризму, а також у використанні історичних, культурних «родзинок», якими багата кожна область України. За таких умов усі три сторони можуть заробити, а туристи отримають доступ до цілого спектру надаваних послуг, що тільки посилить бажання людей подорожувати своєю країною.

Семінар проходив 11-12 вересня на базі садиби зеленого сільського туризму «Соколиний хутір» Качанівського палацово-паркового комплексу та фермерських господарств з виробництва сиру, ягідної продукції та меду.

Місце проведення заходу було обрано не випадково, адже таких господарів зелених садиб, як Микола Череп (саме йому належить «Соколиний хутір»), в Україні дуже мало. Тут учасники змогли на власні очі побачити і почути нетрадиційні підходи до вивчення історії України, а також проблеми, з якими стикається той, хто зважився присвятити життя розвитку зеленого туризму в Україні.

За словами учасників семінару, найціннішою для себе вони вважають інформацію про створення бізнес-продукту, а також обмін досвідом та мальовниче місце проведення.

Презентація кластерів

«Такі семінари надзвичайно важливі, вони заповнюють ті інформаційні прогалини, які в підсумку позбавляють людей бажання розвивати подібний бізнес у себе в регіоні», – розповідає координатор проектів громадського руху «За процвітання Черкащини» Тетяна Єщенко.

Уже в жовтні планується провести ще один семінар в Херсонській області.

«Сподіваюся, що такий семінар у найближчому майбутньому проведуть у Київській області, як пріоритетній. Дуже крута ідея організувати захід саме в цій садибі. Впевнена, що я б не відчула так потужно і повністю ідею створення такого виду кластерів, якби все це відбувалося десь в офісному приміщенні, і Микола Череп приїхав і просто розповів би про садибу», — поділилась враженнями представник Київського обласного центру розвитку туризму Вікторія Данилець.

Олександр Лієв, радник Міністра аграрної політики та продовольства України, куратор напрямку сільського зеленого туризму

Виконано за допомогою Disqus

+ 9° ... + 5°

Вітер

3.2м/с

Опади

0мм

Вологість

69%
Матеріали за темою