На Дні поля «Бобові культури — особливості вирощування в органічному господарстві»

Плюс 8 тис грн з гектара завдяки співпраці фермерів і агрохолдингів?

Служба новин 14 серпня 2017 273 0

Агрохолдинг «Арніка» ініціювала створення зернового органічного кооперативу, який об’єднає малі та середні фермерські господарства з великими холдингами, що вирощують органічну продукцію.

Про це оголосив виконавчий директор агрохолдингу Олег Максак на Дні поля «Бобові культури — особливості вирощування в органічному господарстві», що проходив 20 липня на базі господарства «О.П. Дон» в смт Теплик на Вінниччині.

В рамках кооперативу компанія запропонувала:

  • Надавати комплексний агрономічний супровід (підбір культур, насіння і сівозміни, органічних агротехнологій, способів захисту рослин тощо).
  • Взяти на себе сертифікацію (ЄС, Швейцарія, США, Канада) і документування процесів.
  • Разом будувати або дообладнати склади і сушильно-очисне обладнання відповідно до органічних стандартів.Формувати консолідовані товарні експортні партії, щоб значно знизити витрати на необхідні лабораторні аналізи і логістику.
  • Налагодити співпрацю з надійними закордонними трейдерами і переробниками.
  • Оформлення експортних процедур.
  • Спільне використання власної логістичної інфраструктури.
  • Відстоювати інтереси членів кооперативу.

За словами засновника «Арніки» Андрія Пилипченка, якщо складеться кооператив з 5-10 підприємств з не менше 1 тис. га землеволодінь, то проект набуває гарантованого економічного сенсу. І фермери, які сьогодні працюють за традиційною технологією, перейшовши на органіку і вступивши до кооперативу, через 2 роки конверсійного періоду отримають не менше 5-8 тис. грн додаткового прибутку з кожного гектара.

Проте, що про таку пропозицію думають фермери? Чи не побачили каверзи, бо заманливо звучить?

Об’єднатися, щоб конкурувати на світовому ринку

«За останні десятиліття українські підприємці спробували «смак самостійності», але при цьому вже достатньо пройшло часу, щоб зрозуміти — ми конкуруємо зі світовими аграрними компаніями. Щоб конкурувати, потрібно об’єднуватись. І такий кооператив — це одна із найкращих можливостей. Але важливо, щоб інтереси усіх учасників були враховані. Тільки тоді об’єднання принесе ефект синергії, завдяки чому можна зменшити ризики, збільшити прибутки, стати більш конкурентними», — Юрій Михайлов, власник фермерського господарства «Румава» з Богодухівського району Харківської області.

Новий спосіб співпраці з холдингами

«Маємо досвід співпраці з крупним агрохолдингом — купуємо насіннєвий матеріал і всі препарати для обробки. Нам це вигідно, але, звісно, доводиться погоджуватися з умовами агрохолдинга. Співпраця, яку запропонувала “Арніка”, — теж цікаво. Раніше ми з органічним виробництвом не мали справи, але якщо об’єднати зусилля з доcвідченим гравцем на цьому ринку, то можна спробувати», — Максим Корчинський, фермер з господаства «Меркурій Агро», Красилівський район Хмельницької обл.

Є над чим подумати

Сергій Калініченко

«Багато фермерів зараз у такому стані, що доводиться виживати. Конкуренція дуже висока. Конкуруємо ми, зокрема, з агрохолдингами. Шукаємо шляхи, як можна зміцнитися, отримувати більші прибутки. Можливо, пропозиція “Арніки” — один зі способів вижити в конкурентній боротьбі. Але над цим треба добре подумати», — Сергій Калініченко, СВГ «Горизонт-2», м. Біла Церква.

Користатися можливостями великої структури

«Об’єднання фермерів і холдингу, запропоноване “Арнікою”, — це не просто цікава ідея. Це нагальна необхідність! Щоб нам продавати свою продукцію, потрібно спеціалісти, дилери, зв’язки, переговори, перекладачі, процеси, контракти… З цим може впоратися лише велика структура. Буквально нещодавно втратив контракт на продаж 200 т органічної пшениці — занадто складним виявилося оформлення усіх документів, а покупець не захотів чекати. Тому й з ентузіазмом відгукнувся на пропозицію «Арніки» щодо створення кооперативу», — Олексій Дон, власник органічного фермерського господарства, смт Теплик Вінницької обл.

Освоювати органічне землеробство

«Наше підприємство зацікавлене у вирощуванні органічних бобових. Але поки що маємо мало досвіду, вже кілька разів «обпеклися». Давно шукали партнера, який міг би допомогти передусім консультаціями, підказками, фахівцями. І звісно, дуже важлива гарантія реалізації виробленої продукції із достойною ціною. Покладаю великі надії на співпрацю з холдингом», — Артем Бовкун, директор фермерського господарства «Світлий шлях АТС», Уманський район Черкаської обл.

Так, може, ще додаткових 8 грн з гектара стануть можливими, якщо справді об’єднати зусилля? Далі побачимо.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою