АгроМатематика: результати і підсумки

АгроМатематика. Коли «заощадити» означає також «краще й ефективніше»

АгроМатематика 5 грудня 2017 146 0

Впродовж цього року у проекті АгроМатематика ми разом із фахівцями ГК UKRAVIT рахували, як можна зменшити витрати на вирощування основних сільськогосподарських культур і водночас забезпечити надійний та повноцінний захист рослин від головних шкодочинних організмів. Настав час підбити підсумки та оцінити, як економічна складова у системах захисту та підживлень з використанням вітчизняних препаратів поєднується з ефективністю самого захисту.

Ще раз про фінансову сторону

Якщо говорити відверто й без замовчувань, аграріям нині доводиться нелегко. Вартість вирощування культур щорічно зростає щонайменше на 15—20% порівняно з попереднім сезоном, а показник рентабельності не те що не зростає, а й навіть знижується. А якщо додати до всього ще й погодні умови, котрі не дають отримати заплановану урожайність вирощуваних культур і обертаються зайвими витратами, то картина взагалі вимальовується не надто радісна.

Посіви соняшнику, оброблені препаратами UKRAVIT

Не дивно, що аграріям доводиться економити, причому основні статті витрат, на яких вони намагаються заощаджувати, — це саме ЗЗР, насіння та добрива. Та іноді така економія є не надто розумною, оскільки, ганяючись за низькою ціною, аграрії часто забувають про якість придбаного продукту. У ГК UKRAVIT пропонують вирішити цю проблему, застосувавши розроблені фахівцями компанії комплексні системи захисту та підживлень, які уже запроваджені у ряді господарств України та поза її межами. Вартість їх у перерахунку на 1 га посівів у 2—3 рази нижча, порівняно до імпортних препаратів, а ефективність така ж, або й навіть краща. Вартість ми рахували власноруч, а про ефективність нам розповіли аграрії з різних куточків країни, які цього року застосовували препарати UKRAVIT на своїх полях.

Посіви кукурудзи, оброблені препаратами UKRAVIT

Ось лише кілька підсумкових цифр для порівняння:

  • Пшениця озима. В залежності від рівня інтенсифікації виробництва пшениці, її захист обійдеться від $39,22 на 1 га поля до $121,39 на 1 га. Водночас імпортні препарати того ж рівня коштуватимуть від $96,09 до $233,5 на 1 га посівів.
  • Жито озиме. Залежно від рівня інтенсифікації виробництва жита озимого, його захист обійдеться від $25,56 на 1 га поля до $85,88 на 1 га. При цьому закордонні препарати того ж рівня коштуватимуть від $56,79 до $172,22 на 1 га посівів.
  • Кукурудза. Для низького рівня інтенсифікації витрати на 1 га посівів за умови застосування препаратів UKRAVIT становитимуть $40,12, тоді як такі ж обробки закордонними препаратами обійдуться у $81,04. Для середнього рівня застосування препаратів UKRAVIT на 1 га складе $53,28, застосування ж закордонних препаратів коштуватиме $102,7. Для високого рівня препарати UKRAVIT на 1 га поля коштуватимуть $107,57, тоді як закордонні препарати — вже $167,52.
  • Соняшник. Залежно від рівня інтенсифікації виробництва соняшнику та планованих врожаїв, захист і підживлення рослин за умови застосування препаратів UKRAVIT коштуватиме від $42,42 до $116,98. Вартість імпортних препаратів складе вже від $81,6 до $179,85.
  • Ріпак озимий. Застосовуючи препарати UKRAVIT, можна за високого рівня інтенсифікації виробництва витратити на 1 га поля $156,32. А можна скористатися зарубіжними засобами, від міжнародних компаній, але витрати вже будуть удвічі більшими — $340,85.
  • Буряки цукрові. Вартість системи захисту, запропонованої фахівцями UKRAVIT, становить $244,08 на 1 га поля. Вартість систем захисту з використанням імпортних ЗЗР складе $432,42.
  • Картопля. Вартість системи захисту, від фахівців UKRAVIT становить $188 на 1 га поля. Вартість систем захисту з використанням імпортних ЗЗР складе $437,04.
  • Горох ярий. Застосування препаратів вітчизняного виробництва коштуватиме в перерахунку на 1 га посівів гороху ярого $121,4. Застосування закордонних препаратів — $220,39
  • Соя. Низький рівень інтенсифікації: вітчизняні препарати обійдуться у $10,68 на гектар, імпортні — у $20,31. За середнього рівня вітчизняні препарати коштуватимуть $12,38 на гектар, вартість закордонних складатиме $22,72. За високого рівня інтенсифікації виробництва вітчизняні препарати обійдуться у $23,39 на гектар, імпортні — у $38,45.

Посіви сої, оброблені препаратами UKRAVIT

Суттєва економія на засобах захисту рослин та мікродобривах, чи не так? А враховуючи, що саме такий захист становить значну частку усіх витрат на вирощування культури, це ще й значне загальне зниження собівартості продукції рослинництва. Причому в даному випадку ми отримуємо саме розумне заощадження, коли якість висока, а ціна на неї «справедлива».

А тепер трохи практичних міркувань

Заощадити можна лише тоді, коли продукт, придбаний за нижчою ціною, дасть запланований ефект. Адже в тому випадку, коли, наприклад, придбаний гербіцид не спрацює або ж результат його роботи виявиться гіршим за очікуваний, доведеться витрачатися на додаткові обробки. А це не лише кошти на ЗЗР, а й додаткові кошти на технологічні операції, тож бажання заощадити обертається зайвими витратами.

Саме тому аграрії з пересторогою поглядають на дешеву, але не надто надійну «китайську хімію» і не дуже воліють бачити її на своїх полях. Проте доступна ціна не завжди свідчить про сумнівну якість, як переконливо доводить нам UKRAVIT. Причому доводить не на словах, а практикою: розробляючи ефективні системи захисту та підживлення рослин та втілюючи їх на українських полях разом із нашими сільгоспвиробниками.

Посіви жита, оброблені препаратами UKRAVIT

До речі, деякі аграрії з тих, із ким ми спілкувалися у процесі прорахунку вартості захисту тієї чи іншої культури, розповідали нам і про свої сумніви. З недовірою ставлячись до різноманітних рекламних обіцянок компаній-виробників агрохімії, вони закладали у своїх господарствах власні досліди. Тобто, відводили окремі площі, на яких застосовували виключно захист від UKRAVIT, а потім порівнювали результати вирощування на цих площах та на інших ділянках, оброблених іншими препаратами. Треба зауважити, що ніхто нам не сказав, що порівняння було не на користь вітчизняного виробника. Ефект отримували той же, а подекуди й кращий, як при застосуванні імпортних ЗЗР. Про вартість ми вже докладно розповіли.

А чому ж, запитаєте ви, саме ці препарати діють краще, адже компанія також купує діючі речовини у Китаї? По-перше, усі технічні діючі речовини мають найвищий ступінь чистоти від інших домішок, тож препарати на виході отримують високої якості. По-друге, компанія закуповує технічні діючі речовини та допоміжні на одних і тих заводах що виробляються для транснаціональних компаній. По-третє на Фабриці агрохімікатів, відбувається постадійний контроль всього процесу виробництва. Тому українські аграрії отримують якісний продукт власного виробництва, який і по кишені буде, і кінцевий результат буде на високому рівні.

Картопля, оброблена препаратами UKRAVIT

Пропонувати аграріям не просто препарат, а повне технологічне рішення, надавати консультаційний і технологічний супровід після купівлі та навіть зберігати придбані ЗЗР на власних складах до тієї миті, аж поки вони знадобляться господарству — саме так працює сьогодні найбільший український виробник ЗЗР та мікродобрив. Тому окрім економії аграрій отримає ще й досить зручну форму співпраці та суттєву допомогу у вирощуванні своїх урожаїв.

І, зненацька, поговоримо про соціальну відповідальність

Коли ми чуємо «купуй українське», передусім думаємо про підтримку вітчизняного виробника. Та стосовно препаратів UKRAVIT йдеться ще й про те, що виробник думає про підтримку екологічної безпеки країни.

«У першу чергу ми хочемо зробити так, щоб продукція, яку вирощують наші сільськогосподарські підприємства, була екологічно чистою і корисною для людини. Тому що так само ми купуємо продукцію в супермаркетах чи на ринках, і вона повинна бути безпечною, щоб могли споживати наші діти. Ми хочемо розробити напрямок повного контролю: ми забезпечуємо технологію, отримуємо врожай, контролюємо на залишки нітратів чи пестицидів, щоб повністю уберегти наших споживачів. Щоб та продукція, яка вирощена за нашою технологією, повністю відповідала світовим стандартам і не було соромно, як у тих випадках, коли, наприклад, аграрії експортують якусь сільськогосподарську продукцію з України і потім там знаходять діоксини чи щось інше. Ми будемо аналізувати вміст діоксину, різних шкідливих домішок, робити повний спектр аналізів», — розповів Віталій Ільченко, власник ГК UKRAVIT, на прес-конференції, присвяченій підсумкам року у компанії.

Буряки цукрові, оброблені препаратами UKRAVIT

Саме на цій ноті можна уже завершувати наші підрахунки та міркування. Системи захисту та виробників кожен аграрій обирає для себе сам, але краще робити це зважено та після детальних розрахунків, щоб вирощування сільськогосподарських культур було найбільш вигідним і зручним процесом.

Виконано за допомогою Disqus

+ 25° ... + 15°

Вітер

3.8м/с

Опади

0мм

Вологість

75%
Матеріали за темою