33

Алєксєєнко Євген Вікторович

Провідний науковий співробітник відділу селекції та насінництва пшениці Селекційно-генетичного інституту

Освіта:

  • 1995 р. — закінчив Одеський аграрний університет. Кандидат сільськогосподарських наук. 

Кар'єра:

  • провідний науковий співробітник відділу селекції та насінництва пшениці Селекційно-генетичного інституту — Національного центру насіннєзнавства і сортовивчення.  Очлює напрям селекції сортів пшениці для екологічно чистих технологій.

Цитати:

  • «Також у нас свої підходи до якості зерна. Адже в Україні свої вимоги до хлібопекарських властивостей виробленої з пшениці продукції. Наші співгромадяни люблять хліб із високим вмістом клейковини, щоб він був пористим, об’ємним тощо. Закордонний споживач приділяє увагу дещо іншим якостям». (Інтерв'ю для superagronom.com, липень, 2018 р.)
  • «Вже зараз в українській селекції сутужно з кадрами. Молодь мало цікавиться цією справою. Так, студенти приходять до нас на практику, дехто захопившись наукою, вступає до аспірантури. Але, пропрацювавши певний час, бачить усі наявні негаразди, низький рівень зарплати, проблеми з житлом, недостатньо можливостей для наукових досліджень, — і багато хто здається, кидає науку. Залишаються одиниці, можна сказати, патріоти-ентузіасти. Але на одному ентузіазмі далеко не поїдеш. Потрібно створювати умови для молоді. Тому вважаю, що дуже важливе завдання зараз — зберегти фахівців, залучати молоді талановиті кадри». (Інтерв'ю для superagronom.com, липень, 2018 р.)
  • «Але річ у тім, що селекція це дуже затратна справа і швидкої віддачі вона не дає. Для виведення сорту і подальшого його сортовипробування в наших умовах потрібно щонайменше 9–12 років». (Інтерв'ю для superagronom.com, липень, 2018 р.)
Виконано за допомогою Disqus

Ми зібрали в базі понад 9900 досьє фермерів, науковців та фахівців сільського господарства. База постійно оновлюється.

Якщо вам відома більш актуальна інформація по якомусь досьє, ніж наявна в нас, напишіть, будь ласка, на адресу kudinenko@latifundistmedia.com.

Якщо ви не знайшли себе тут, то заповніть анкету і приєднуйтесь до куркулів зі всієї України.