120

Товмасян Арсен Араратович

Співвласник господарства «Наірі»

Кар'єра:

  • 2002 р. — співвласник товариства з обмеженою відповідальністю агрофірма «Наірі».

Цитати:

  • «Гайк[засновник підприємства] у нас найстарший, він у нас головний. Ось він оце все і започаткував, а ми його підтримали. Ми всі за нього горою…». (Kurkul, 2016 р.)
  • «Коли ми сюди приїхали, тут нічого не було, тут була розруха, все було «під заставою». Все, що ви зараз бачите – зробили ми. Перше з чого почали – це приводити в порядок поля. Адже повсюди були бур’яни. Потім потихеньку почали будівництво. А потім пішло-поїхало… Бог дав – і у нас все вийшло! Потрібно працювати. Якщо не будете працювати – нічого не буде. Це не просто бізнес, це справа, про яку треба думати і вдень, і вночі, бо потрібно все зробити вчасно — орати вчасно, сіяти вчасно, все… Запізнишся трохи – і врожай вже не той». (Kurkul, 2016 р.)
  • «У нас безвідходне виробництво. Хтось це лушпиння викидає, а ми ним опалюємо наші теплиці. З сьогоднішньою дороговизною енергоносіїв, думаю, в Україні поменшає теплиць. Газ дуже дорогий. Я думаю, час покаже, що теплиця, яка опалюється біопаливом, це дуже вигідний бізнес. …Тут усе в наших руках. Це ж не на відкритому повітрі, де то дощу нема, то морози вдарять і озимина загине… Тут усе залежить від нас — як будемо працювати в теплиці, так і будемо мати. Це менш ризиковано, ніж вирощувати на відкритому грунті». (Kurkul, 2016 р.)
  • «Раніше було важко. Знаєте чому? Скажу правду! Раніше люди не вірили нікому. До нас тут господарювала інша людина. Гроші селянам не платили, обманювали. Люди думали, що ми приїхали, як і наші попередники, орати, сіяти, збирати і втікати. Потім перший рік, другий рік пройшов. Люди побачили, що у нас все серйозно. Раніше тут нічого не було, всі землі були під заставою у 4-5 банках, навіть дорога в селі була під заставою. Ми приїхали сюди, з громадою поговорили, громада була за нами, і все-таки ми досягли свого – не дали нічого звідси забрати». (Kurkul, 2016 р.)
Виконано за допомогою Disqus

Ми зібрали в базі понад 10300 досьє фермерів, науковців та фахівців сільського господарства. База постійно оновлюється.

Якщо вам відома більш актуальна інформація по якомусь досьє, ніж наявна в нас, напишіть, будь ласка, на адресу kudinenko@latifundistmedia.com.

Якщо ви не знайшли себе тут, то заповніть анкету і приєднуйтесь до куркулів зі всієї України.