Тваринники просять Гройсмана захистити виробників свинини

17 грудня 2018 355 0
Тваринники просять Гройсмана захистити виробників свинини
pixabay.com

До України нелегально імпортують свинину, вартість якої значно нижча за вітчизняну продукцію. Тому кількість таких закупівель зростає. В результат страждають вітчизняні виробники. Тому Асоціація тваринників України (АТУ) звернулася до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням врегулювати ситуацію. Про це повідомила прес-служба АТУ.

«На ці факти скаржаться і сільськогосподарські виробники свинини з різних регіонів України, яким дуже складно працювати та конкурувати в недоброчесних умовах», — зазначає голова АТУ Ірина Паламар.

З огляду на ситуацію що склалася, АТУ звернулася із офіційним листом до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана із закликом вплинути на ситуацію із контрабандним імпортом продукції свинарства в Україну.

Як зазначили в Асоціації, наявність та ріст в Україні контрабандної свинини несе низку потенційних загроз державного масштабу. Передусім, це негативно позначається на економіці всієї держави, яка недоотримує надходження до бюджету у вигляді несплачених митних платежів та податків при реалізації цієї продукції.

Також страждає сама галузь свинарства та її виробники, оскільки собівартість виробленої законним шляхом свинини вища, аніж контрабандної. Знижується й інвестиційна привабливість свинарської галузі.

Інша загроза — АЧС і контрабандна свинина може містити вірус цієї хвороби, який заноситься до України і призводить до збільшення кількості спалахів вже на території нашої держави.

«Враховуючи вищезазначене, просимо Вас вжити передбачених законом заходів щодо припинення потоку контрабандної свинини через державний кордон з країнами Європейської співдружності та її сірого імпорту до України. В рамках цього звертаємося до Вас із проханням сприяти посиленню прикордонного та митного контролю на предмет контрабанди свинини, ініціювання проведення спільних спеціальних прикордонних операцій з сусідніми країнами з метою виявлення нелегальної свинини, проведення перевірок правоохоронними органами на українських пунктах пропуску через державний контроль та роботу митниць, а також забезпечення належного знищення, вилученої на законних підставах, контрабандної свинини», — звернулася до прем’єр-Міністра України в листі Ірина Паламар.

Виконано за допомогою Disqus