Катерина Рігг, провідний менеджер групи з фінансування та розвитку МСБ ЄБРР

Катерина Рігг: ЄБРР компенсує до 75% витрат на розвиток ферм

16 березня 2016 1641 0

Нещодавно учасники національної конференції «Мільйон із гектара» отримали лист від ЄБРР з запрошенням до участі в консалтинговій програмі для малого та середнього бізнесу. Банк в рамках цього проекту пропонує покращити діяльність підприємства та компенсувати затрати на консалтинг.

Керівник проекту, провідний менеджер групи з фінансування та розвитку малого та середнього бізнесу ЄБРР Катерина Рігг розповіла Kurkul.com про всі тонкощі участі в цій програмі.

Kurkul.com: Які критерії відбору до програми підприємців, яким ви будете допомагати? Яким компаніям будуть надаватись переваги?

Катерина Рігг: В програмах ЄБРР з консультаційної підтримки бізнесу можуть взяти участь підприємства, які відповідають наступним критеріям:

  • Підприємство відноситься до категорії малого та середнього бізнесу (МСБ).
    Якщо конкретніше, ЕБРР в своїй роботі використовує визначення МСБ згідно класифікації Європейського союзу, а саме, це підприємство з кількістю постійно зайнятих співробітників не більше 250, з обсягом чистих продаж не більше 50 млн. євро на рік (або в еквіваленті), з загальним обсягом активів не більше 43 млн. євро (або в еквіваленті);

  • Підприємство працює у своїй галузі не менше 2-х років;

  • Підприємство приватної власності належить українським власникам більш ніж на 50%;

  • Підприємство є комерційно успішним, веде прибуткову діяльність.

Переваги для участі у програмах консультаційної підтримки ЄБРР будуть надаватися підприємствам з великим потенціалом для розвитку, конкурентними перевагами, експортним потенціалом, гарною діловою репутацією і потребою в консалтинговій послузі.

Такі компанії отримають унікальну можливість для розвитку шляхом консалтингового проекту за підтримки ЄБРР на умовах часткової компенсації вартості проекту.

Kurkul.com: Чи можуть в цій програмі брати участь підприємці, які не були присутніми на конференції «Мільйоні із гектара»?

Катерина Рігг: Так, звичайно. В програмах консультаційної підтримки ЄБРР можуть взяти участь не лише учасники заходу «Мільйоні із гектара», а будь-яке підприємство, що зареєстроване на території України та відповідає наведеним вище критеріям.

Kurkul.com: Якого роду буде підтримка? Якщо фінансова, то в якому обсязі?

Катерина Рігг: Підтримка малого та середнього бізнеса у рамках Програмами ЄБРР надається у вигляді гранту, що спрямовується на часткову компенсацію вартості консультаційних послуг для підприємства, іншу частину сплачує саме підприємство. Під грантом мається на увазі безповоротна цільова фінансова допомога, яка надається підприємству для його розвитку. У своїй співпраці з МСБ ми використовуємо два інструменти — для консалтингових проектів можуть залучатися місцеві консалтингові компанії або міжнародні експерти-практики.

У разі залучення української консалтингової компанії, сума гранту складає 50-75% від загальної вартості проекту, але не більш ніж €10 тис. Підприємство в рамках цієї суми може реалізувати декілька проектів.

У разі залучення міжнародного експерта-практика, середня вартість проекту складатиме €60 тис., а розмір гранту може досягати 90% вартості проекту. У такому випадку існує можливість втілити декілька проектів, вартість кожного з яких буде складати по €60 тис., проте розмір гранту з кожним наступним проектом зменшуватиметься.

Kurkul.com: Це стосується лише фірм, що хочуть вийти на експорт чи і тих, що працюють на внутрішній ринок?

Катерина Рігг: Учасниками програм консультаційної підтримки бізнесу можуть бути як підприємства, що експортують свою продукцію чи планують експортну діяльність, так і підприємства, що працюють виключно в рамках внутрішнього ринку.

Kurkul.com: Чи повинна бути якась звітність від фірми після втілення підтримуваних вами проектів?

Катерина Рігг: На етапі планування будь-якого консультаційного проекту у рамках Програм ЄБРР у технічному завданні прописуються документи/процедури/інструкції, які мають бути розроблені. Після завершення проекту підприємство та консультант мають надати всі документи згідно технічного завдання. Через рік ми обов’язково зв’язуємось з клієнтом, щоб дізнатись наскільки корисним був проект та які зміни стались у «житті» підприємства. Це передбачає також надання актуальної статистичної звітності клієнтом до ЕБРР та заповнення деяких анкет за шаблонами ЄБРР.

Kurkul.com: Підприємець сам може обрати консалтингового партнера чи ви надаєте якісь рекомендації? Чи ви самі виступаєте компанією-консультантом?

Катерина Рігг: Консалтинговий партнер, як у випадку проведення проекту із залученням місцевого консультанта, так й міжнародного експерта, обирається на конкурсній основі за безпосередньої участі підприємства, що буде отримувати послугу. ЄБРР не виступає консультантом, а є посередником між підприємством та консультантом/експертом, що надає інституційну, методологічну та фінансову підтримку. Співробітник ЄБРР разом з підприємством визначає напрямок, за яким буде проводитися консалтинговий проект, та надає на розгляд підприємства не менше трьох консультантів/експертів з обраного напрямку для проведення співбесід та вибору. Всі консультанти/експерти, яких ЄБРР надає на розгляд підприємству є пре-кваліфікованими згідно процедур, встановлених ЄБРР. Крім того, підприємство може знайти та запропонувати консультанта/експерта самостійно. Для участі в проекті такому консультанту/експерту необхідно буде успішно пройти процедуру пре-кваліфікації ЄБРР.

Kurkul.com: Які ще програми підтримки від ЄБРР для фермерів зараз діють? Які плануються?

Катерина Рігг: В ЄБРР також діє ряд програм на кшталт Програми підтримки жінок у бізнесі або Програми сприяння експорту, які поширюються в тому числі і на сільськогосподарські підприємства. У нашому арсеналі інструментів підтримки малого та середнього бізнесу також є тренінги, круглі столи і конференції, заходи «нетворкінг» формату тощо.

Андрій Губін, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою