ЄБРР розширив інвестування в дрібне та середнє фермерство

29 травня 2019 719 0
Ганна Лебединець, провідний банкір департаменту агробізнесу ЄБРР
Ганна Лебединець, провідний банкір департаменту агробізнесу ЄБРР

Незважаючи на президентські та парламентські вибори в Україні цього року, ЄБРР не скорочує свої інвестиції в Україну, а навпаки, розширює. Так, банк посилив роботу з представниками малого та середнього бізнесу. Про це повідомила провідний банкір департаменту агробізнесу ЄБРР Ганна Лебединець під час фінансового бізнес-сніданку.

«Ми очікуємо, що обсяг інвестицій в 2019 р. буде більшим, ніж в минулому. Тому, якщо деякі інші банки або інвестори можуть з побоюванням ставитися до мінливих політичної ситуації, ЄБРР продовжує працювати в рамках своєї стратегії. Ми можемо інвестувати в економіку країни близько €1 млрд щорічно. Близько 20% від цього обсягу може припадати на проекти в сільгоспсекторі», — повідомила Ганна Лебединець.

Окрім того, ЄБРР розширює фокус фінансування. Тепер кошти виділяють не лише на великий бізнес, а й на МСБ.

«Кілька років тому за підтримки ЄС в рамках програми EU4Business у нас був створений спеціальний департамент, який займається консультаційною допомогою та кредитуванням малого та середнього бізнесу. Скажімо так, наша команда і ресурсна база посилилася для роботи з компаніями меншого розміру, адже зазвичай ми фінансували більші компанії. Але це не означає, що у нас змістився фокус, — ми просто його розширили», — додала представниця ЄБРР.

Виконано за допомогою Disqus