На Львівщині відкрили ФГ «Коза-Дереза»

18 листопада 2017 755 0
Відкриття ФГ «Коза-Дереза»
loda.gov.uaВідкриття ФГ «Коза-Дереза»

15 листопада у селі Коросне Перемишлянського району Львівської області відкрили фермерське господарство, що займається вирощуванням кіз та реалізацією козиного молока «Коза-Дереза». Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

На 32 га, що використовує господарство, розташовані пасовища, іще 2 га — відведені під заготівлю кормів. Усього сьогодні в господарстві утримують 132 кози, з них 95 козематок.

Підприємство реалізовує отримане козине молоко на ринках Львова.

«Львівська облдержадміністрація разом із Львівською облрадою розробили і прийняли дві програми, одна з них стосується конкурентоспроможної економіки, друга — агропромислового комплексу. Вона передбачає пільгові кредити для фермерських господарств до 500 тис. грн під мінімальний відсоток», — повідомив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Відтак, у 2016 р. господарство отримало фінансову підтримку у вигляді пільгового кредиту на реалізацію бізнес-плану в розмірі 500 тис. грн з обласного бюджету відповідно до Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва на селі у 2016-2020 рр.

За ці кошти закупили поголів’я племінних кіз, доїльне обладнання та будівельні матеріали для реконструкції приміщення. Відповідно, господарство провело реконструкцію приміщення для утримання 300 голів кіз, на сьогодні закуповують племінне поголів’я кіз. 

Також на території ферми облаштували сироварню. За словами її керівника, Ярослава Сірака, продукцію уже постачають на ринки Львова, а також експериментують та виготовляють різноманітні види як м’яких, так і твердих сирів, використовуючи досвід європейських країн. 

В майбутньому господарство планує розбудовувати сироварню та окультурити територію для екотуризму з оглядом кіз на фермі та дегустацією сиру.

 

Виконано за допомогою Disqus