Відміна відшкодування ПДВ на олійні призведе до зменшення посівних площ — думка

11 грудня 2017 146 0
Соняшники
Kurkul.comСоняшники

Відміна відшкодування ПДВ при експорті соняшника, сої та ріпаку може стати причиною скорочення посівних площ під цими культурами в Україні. Таку думку висловив директор експортно-орієнтованої компанії «АПК Співдружність Україна» Олексій Гуйван, передає «АПК-Інформ».

Читати по темі: Відміна експортного ПДВ на ріпак, сою та соняшник: хто і навіщо?

За його словами, такі дії уряду також вплинуть на ціни на олійні.

«Важко сказати, наскільки невідшкодування ПДВ при експорті олійних культур може вплинути на ціни, але очевидно, цим намагаються знизити внутрішню ціну закупівлі сировини. Відповідно, на продукти переробки подібне невідшкодування діяти не буде», — зазначив Олексій Гуйван.

В свою чергу, сільгоспвиробники намагаються якнайшвидше  продати насіння соняшника за готівку, що викривлює ситуацію на ринку. Такі дії виробників призводять до тонізації. Про це повідомив генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук.

«Від впливу тіньового ринку страждає переробна галузь, в результаті чого державний бюджет недоотримує сотні мільйонів гривень у вигляді податкових платежів від добросовісних платників податків», — повідомив Степан Капшук.

За словами експерта, перехід близько 30% об’єму виробленого насіння соняшника з відкритого ринку веде до кардинальних змін в балансі попиту та пропозиції. В свою чергу це збільшує конкуренцію між переробниками та падіння рентабельності.

Виконано за допомогою Disqus