Ніж у спину фермерам «вартістю» в 10 млрд грн

8 грудня 2017 3032 0
Комбайн на соєвому полі
Kurkul.comКомбайн на соєвому полі

Прийняті парламентом зміни в Податковий кодекс України завдадуть щорічних збитків товаровиробникам олійних і технічних культур на суму 10 млрд грн ($400 млн). Про це розповів нардеп Іван Мірошніченко в коментарі для аgropolit.com.

За словами народного обранця, за такі поправки проголосували депутати двох ворогуючих бізнес-груп — птахівництва та олійної галузі, які останнім часом «роздирали» парламент своїми підкилимними «війнами» за прямі бюджетні дотації. Учора Рада проголосувала за бюджет, і водночас — за продовження ще на рік мораторію на продаж земель с/г призначення.

«Зміни до Податкового Кодексу отримали перед самим голосуванням. Без погодження й попередження, у таємному режимі було внесено правки 180 і 182. Їхня суть — при експорті олійних та технічних культур (соняшник, ріпак та соя) не буде повертатися ПДВ. Це та дискримінаційна норма, яку раніше бачили, коли не було повернення ПДВ на зернову групу. Проголосовані поправки зруйнували весь позитив для аграріїв. Уже із завтрашнього дня буде знижено закупівельну ціну для товаровиробників переробниками, а також — експортерами. Причина проста — держава не повертатиме їм ПДВ. Тобто, у кишені фермерів утворилася «дірка» на 10 млрд грн щорічно», — підсумував Іван Мірошніченко.

На думку народного депутата, скасовувати спецрежим відшкодування ПДВ можна. Але за умови держпідтримки на гектар або на голову утримуваної худоби, без неї аграрії зазнають значних збитків.

Виконано за допомогою Disqus