Через аномальну зиму на Херсонщині зацвіли плодові дерева

17 січня 2018 409 0
Цвітіння абрикосів
pixabay.comЦвітіння абрикосів

Через теплу зиму у Херсонській області зацвіли жасмин і жимолость, з'явилися проліски, набрякли бруньки на калині. Відреагували на аномальне тепло і плодові дерева: на абрикосах, особливо в захищених від вітру місцях готові зацвісти бруньки. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

За прогнозами синоптиків, січневе цвітіння абрикосів загрожує обернутися втратою врожаю — адже синоптики обіцяли, що вже з другої декади січня на південь України прийдуть довгоочікувані морози.

«Ті бруньки, які встигли розпуститися, безумовно, постраждають від заморозків і загинуть. Адже їхня захисна інфраструктура руйнується, коли починається розвиток бруньки під впливом тепла», — повідомив професор, завідувач кафедри ботаніки Херсонського держуніверситету доктор біологічних наук Іван Мойсієнко.

Велике значення матиме температура повітря в найближчий період: при 5-7 град.  морозу є надія на відновлення вегетації в «правильний» весняний період, формування резервних бруньок. Разом з цим, при мінус 20 град. дерева можуть загинути повністю.

Крім того, кажуть фахівці, у кожного підприємства своя специфіка вирощування плодових: хтось спеціалізується на ранніх сортах персика, а хтось робить упор на «зимові» яблука. Мають значення догляд за деревами, видовий склад саду і так далі.

Поки ж сходяться в одному: ніякого особливого збитку теплі різдвяні дні майбутньому врожаю фруктів не завдали, а там — зима покаже.

 

Виконано за допомогою Disqus

- 4° ... - 6°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

96%