Іспанська «сливова» криза набуває загрозливих масштабів

21 січня 2018 887 0
Сливи
pixabay.comСливи

Сільськогосподарський союз у Мурсії (Іспанія) вимагає вжити невідкладних заходів для рятування сотень фермерських господарств після катастрофічного для виробників сливи сезону, повідомляє fruitnet.com.

Втрати для галузі оцінюються у €80 млн. У 2017 р. в регіоні вироблено близько 390 тис т слив, за які фермери отримали €0,18–0,25 за кг, що значно нижче очікуваної вартості (€ 0,50 за кг).

«Поки Україна встановлювала рекорди з експорту сливи, фермери в Іспанії банкрутіли. Ціни, які для наших фермерів вважалися дуже приємними, для виробників у країнах ЄС не покривали витрат на виробництво на фоні зростання виробництва та експорту в країнах Східної Європи та Центральної Азії. Це страшний удар по галузі і трагедія для тисяч людей, які поколіннями жили з виробництва кісточкових. З іншого боку, чому б не скористатися тією нішею, що звільняється? А скільки досвідчених фахівців буде на ринку», — коментує ситуацію економіст департаменту технічного співробітніцтва ФАО Андрій Ярмак.

Читати по темі: Україна побила рекорд з експорту сливи

За оцінками ФАО, 8 тис. фермерських господарств, які займають площу у 27 тис. га, знаходяться під загрозою зникнення після того, як власники не змогли відшкодувати навіть половину своїх виробничих витрат через колапс цін на сливу минулого літа.

«Сезон був настільки катастрофічним, що багато виробників відмовляються від своїх садів. Фермери залишають навіть нові плантації, яким не більше п’яти років», — розповідає галузевий координатор Комітету сільського господарства Мурсії Педро Гарсія Альберт.


На його думку, розпад європейського ринку та невідповідні заходи його регулювання, зростаючі витрати на виробництво та дефіцит води і стали причиною такого жахливого сезону.

Виконано за допомогою Disqus