Ціна на полуницю в Європі зросте через погодні умови

9 березня 2018 187 0
Ціна на полуницю в Європі зросте через погодні умови
agrodiariohuelva.esЦіна на полуницю в Європі зросте через погодні умови

На початку березня значні площі під полуницею в провінції Уельва (Іспанія) постраждали від торнадо й сильних поривів вітру. Найбільш постраждали райони розташовані на кордоні з Португалією. Місцеві ЗМІ повідомляють про зламані теплиці й суттєві збитки врожаю. Відразу після торнадо в регіоні почалися сильні зливи і шторм, які за прогнозами метеорологів, триватимуть близько тижня. Про це повідомляє freshplaza.com.

«Торнадо знищив сотні гектарів під полуницею й лохиною. Уламки заліза, теплиці без плівки і ягоди на землі — ось невтішний краєвид, який негода залишила фермерам на пам’ять про себе. Це дуже важливий регіон вирощування європейської полуниці, у цьому році тут очікувався один із найбільших урожаїв останніх років», — розповів директор Freshuelva Рафаель Домінгес.

Через негоду в провінції Уельва ремонт теплиць проводиться оперативно в надії врятувати квітучі кущі. Однак надмірна вологість свідчить, що далеко не всі ягоди будуть придатні для продажу.

«Через сильний шторм і зливи ми змушені повідомити, що не зможемо забезпечити всі контракти, укладені з європейськими супермаркетами, до середини березня. Негода внесла зміни в наші поставки», — додає Рафаель Домінгес.

Несподівані заморозки, які накрили велику частину Європи минулого тижня, призвели до скорочення врожаю полуниці в Італії і Франції. У Марокко також пройшли шторми, які істотно скоротили врожай. Через це експерти прогнозують, що ціни в нинішньому сезоні на полуницю у всій Європі значно зростуть, що позначиться на гаманцях споживачів і Центральної, і Північної Європи.

Виконано за допомогою Disqus