ЄБА закликає розблокувати реєстрацію ветеринарних препаратів

26 січня 2018 79 0
Європейська Бізнес Асоціація
ukropnews.comЄвропейська Бізнес Асоціація

Через пробіли в регулюванні та відсутності прийнятої процедури реєстрації ветеринарних препаратів, провідні міжнародні компанії не можуть здійснювати свою діяльність та завозити продукцію на територію України. Про це повідомляє Latifundist.com.

«Бізнес очікує на погодження Міністерством юстиції України проекту Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України, яким має бути затверджений порядок проведення державної реєстрації ветеринарних препаратів, які містять генетично модифіковані організми. Без відповідного Порядку існує загроза значного загострення епізоотичної ситуації в країні, оскільки такі препарати є обов’язковими при проведенні вакцинації тварин», — ідеться в повідомленні.

Зазначається, що цей Порядок містить перелік документів, які надаються для державної реєстрації ветеринарних препаратів. До відповідної заяви на реєстрацію, зокрема, додається копія висновку державної ветеринарно-санітарної експертизи кормів, кормових добавок та ветеринарних препаратів, які містять генетично модифіковані організми. Адже порядок проведення Експертизи не затверджений, державна реєстрація таких препаратів не здійснюється.

«Компанії-члени Комітету виробників ветеринарних препаратів Європейської Бізнес Асоціації висловлюють значну занепокоєність у зв’язку з ситуацією, яка склалася з проведенням державної реєстрації/перереєстрації ветеринарних препаратів. Вона становить реальну загрозу ветеринарній безпеці країни, оскільки значна кількість ветеринарних препаратів, які використовуються у промисловому масштабі, потребували проходження процедури державної перереєстрації ще у 2017 р.», — ідеться в повідомленні.

Європейська Бізнес Асоціація та Комітет виробників ветеринарних препаратів Асоціації звернулися з відповідним листом до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Виконано за допомогою Disqus