Бізнес вимагає розблокувати державну реєстрацію пестицидів та агрохімікатів

15 лютого 2018 100 0
Мінекології затягує з розробкою Порядку реєстрації
Kurkul.comМінекології затягує з розробкою Порядку реєстрації

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) звернулася до прем’єра-міністра України з закликом сприяти терміновому розблокуванню процесу державної реєстрації пестицидів та агрохімікатів перед початком посівної кампанії. Про це повідомила прес-служба Асоціації.

У травні минулого року Верховна Рада України прийняла закон «Про оцінку впливу на довкілля» №2059-VIII, відповідно до якого процедура державної екологічної експертизи матеріалів була замінена на еколого-експертну оцінку матеріалів, поданих для реєстрації пестицидів та агрохімікатів, порядок якої мав бути визначений Кабміном до грудня 2017 р.

У свою чергу, міністри не прийняли необхідних нормативно-правових актів, зокрема і порядку проведення еколого-експертної оцінки. 

«Станом на середину лютого Міністерство екології та природних ресурсів України, за даними експертів Асоціації, не розробило та не подало Порядок на затвердження до КМУ», — ідеться у повідомленні ЄБА.

Без посвідчення про державну реєстрацію, українські та міжнародні імпортери й виробники ЗЗР не зможуть розпочати процес ввезення та вчасного забезпечення аграріїв значною кількістю продуктів нового покоління. Окрім невиконання міжнародних контрактів та втрати Україною довіри в очах міжнародної бізнес-спільноти, така ситуація перед початком посівної кампанії може нести у собі ризики для продовольчої безпеки держави.

 

 

 

Виконано за допомогою Disqus

- 4° ... - 5°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

96%